400 TL hangi güç kaynağını almalıyım?

Curesto

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Bu 3 model arasında kararsız kaldım. Sizce hangisi en iyi seçenek olur?

1)Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ 120 mm Fanlı ATX Güç Kaynağı Fiyatı
2)Sharkoon 550W Gold Zero 80+ Gold Yarı Modüler Güç Kaynağı
3)GIGABYTE P650B 650W 80+ Bronze 120mm Fanlı PSU | ITOPYA

Bu modellerden ayrı, tavsiye de sunabilirsiniz. Benim asıl aklımda olan model P650B modeli idi, fakat satıldığı firma sıkıntılı olduğu için, satın almaya tereddüt ediyorum. Kullandığım bileşenlerin güç tüketimi çok yüksek olduğu için kaliteli bir güç kaynağına ihtiyaç duyuyorum.

Sistem:
CPU: Intel Xeon X5450 3.00 GHz (120W güç tüketiyor. Intel'in sitesine göre)
Anakart: ASUS ROG commando.
GPU: Sapphire R9 280X tri-X OC 3GB GDDR5 384-BIT (250W ve üstü bir güç tüketimine sahip)
RAM: Kingston 6 GB DDR2 800MHz CL6.
HDD1: Samsung HD155UI 1.5 TB 5400RPM.
HDD2: Samsung HD250HJ 250 GB 7200RPM.

Bütçe maksimum 400 TL.

Şimdiden teşekkürler.

Ben Gigabyte önermiştim ve hala sözümün arkasındayım. Gold ve yarı modüler olması bana göz boyama gibi geldi. Gerekli korumaları eksik bir ürün, bu zamanda pek olmaz. Artık her parçanın elektrik koruması olsa bile, tekrardan güç kaynağı almak için çok zengin olmak gerek :D @Silinen üye önerenlerden birisi de bendim, korumaların eksik olduğunu tam araştırmamıştım. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim :)

Son düzenleme:
Ben Gigabyte önermiştim ve hala sözümün arkasındayım. Gold ve yarı modüler olması bana göz boyama gibi geldi. Gerekli korumaları eksik bir ürün, bu zamanda pek olmaz. Artık her parçanın elektrik koruması olsa bile, tekrardan güç kaynağı almak için çok zengin olmak gerek :D
Hocam ben P650B düşüyorum, fakat İtopya hakkında çok şikayet gördüğüm için sorun yaşamaktan çekiniyorum sadece. P650B modelinin koruma olarak diğer 2 modelden daha üstün olduğunu da biliyorum.

Hocam ben P650B düşüyorum, fakat İtopya hakkında çok şikayet gördüğüm için sorun yaşamaktan çekiniyorum sadece. P650B modelinin koruma olarak diğer 2 modelden daha üstün olduğunu da biliyorum.
Dostum, güç kaynağını çöpe atmaktansa, kumar oynayıp sorunsuz bir alışverişte yapabilirsin. Ben monitör aldım ve sorunsuzca gönderildi. Arkadaşım sistem topladı ve sistem sorunsuz geldi. Her site, herkese iyi gelmeyebiliyor.

Dostum, güç kaynağını çöpe atmaktansa, kumar oynayıp sorunsuz bir alışverişte yapabilirsin. Ben monitör aldım ve sorunsuzca gönderildi. Arkadaşım sistem topladı ve sistem sorunsuz geldi. Her site, herkese iyi gelmeyebiliyor.
Haklısınız, kaliteli birşey alıp daha güç kaynağına para vermek istemiyorum. Aldık markası belli olmayan birşey, balon gibi patladı. Şuan parçaların sağlam olup olmadığını bile bilmiyorum.

Haklısınız, kaliteli birşey alıp daha güç kaynağına para vermek istemiyorum. Aldık markası belli olmayan birşey, balon gibi patladı. Şuan parçaların sağlam olup olmadığını bile bilmiyorum.
ROG serisinin ilk kartlarından bir tanesi Commando. Anakartta kullanılan parçalar sağlam ve kaliteli olduğunu düşünüyorum, parçalara bir zarar gelmemiştir. Eski güç kaynağınız nedir?

ROG serisinin ilk kartlarından bir tanesi Commando. Anakartta kullanılan parçalar sağlam ve kaliteli olduğunu düşünüyorum, parçalara bir zarar gelmemiştir. Eski güç kaynağınız nedir?
Markasız bir şeydi. Bu 3. Patlayan güç kaynağı. Anakartımın PCB'si çok sağlam ve kaliteli duruyor. Önce ki 2 patlamada birşey olmamıştı. Anlaşılan artık paraya kıyıp kaliteli bir güç kaynağı almam lazım ki bu tür olaylar artık yaşamayayım.

Anakartın kendine özel VRM soğutucusu ve akım koruyucusu mevcut.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı