Çözüldü 400 TL kaliteli kulaklık önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

QuickSilver17

Decapat
Arkadaşlar merhaba, kaliteli kulaklık arıyorum. Genel olarak oyun oynayacağım ama müzik de dinleyeceğim. Aklımda birkaç kulaklık var. (Bunlar; Corsair HS60, İtopyada 660TL'den 400TL'ye düşmüş indirimin 10 saat süresi kalmış. Diğeri SteelSeries Arctis 3, bu da 400-420 civarlarında var daha ucuz bulamadım. Bir diğeri ise HyperX Cloud silver, bu da 400-420TL civarlarında her yerde var. ) Fakat başka önerileriniz varsa yazın lütfen. Bu arada kulaklıktan pek anlamam. Lütfen iyice düşünüp cevap verin. Türk'lerin, belki de tüm insanların genelinde şu düşünce var: Ben bir şeye para verdiysem o ürün kötü olamaz. Yani para verdikleri şeyi para verdikleri için övüyorlar, çünkü insanlar para verdiği şeyin kötü çıkmasını istemiyor. Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
ALC887/892 ses yongasına sahip anakartlarda Cloud Silver yada Arctis kullanan varsa yazarsa daha iyi olur. Çünkü HS60 ses kartı aparatı ile birlikte geliyor. Bu da anakartında düşük ses yongasına sahip kullanıcılar için önemli bir faktör. 7.1'in bence bir önemi yok ama ses kartıyla gelen kulaklıklardaki ses seviyesi daha yüksek çıkıyor yani amfi görevi görüyor.

Cloud Silver'ın Cloud 2'den farkı olmadığını söyleyenler var. (7.1 hariç) Bu doğru mu ?

3'ü de en gözde kulaklıklardan. Bu seviyede bence konforun da önemi çok büyük. Bu da kişiden kişiye değişen bir şey. Bazıları HS50 60'ın bir süre sonra sıkıntı yarattığını söylüyor. Bir arkadaşımda Arctis var o da 2 saat sonra sıkıntı veriyor demişti. Silver'da durum nedir bilmiyorum.
Dediğim gibi eğer anakartının ses yongasından eminsen ve HS60 almayı düşünüyorsan HS50 alıp kalan parayla ayrı bir müzik kulaklığı almak bana daha mantıklı geliyor.

Ama hepsini bir arada yapmak istiyorum diyorsan o zaman HS60'da ses kartı var diye müzikte de iyi olacağını söylemek teoride pek mümkün değil. Tecrübe etmeden yada kullananların yorumlarını ki bu da kişisel olacaktır ama yine de duymadan bilemeyiz.

Yani belki Cloud Silver müzik olarak HS60'dan daha iyi de olabilir.

HS50 konusunda bazıları rahatsız olduğundan bahsetmişti ve birde ALC892 ile nasıldır bilemiyorum. Şu an bir kulaklığım var yine de idare ediyorum. Bu yüzden acelem yok kafama tam yatmadan almayı düşünmüyorum şimdilik.

Burada Takstarın cloud ve cloud 2 ile (ses kartı hariç) aynı olduğu söyleniyor. İncelemeni öneririm. Takstar için kaliteli müzik kulaklığı olduğundan bahsediliyor. Cloud versiyonlarının hangisi Takstra ile eşdeğer acaba ? Silver öyle ise kesinlikle alınır diyorum.

Sağ ol. Sanırım Cloud Silver alacağım. Gerçekten çok teşekkür ederim ilgin için.😆

Sağ ol. Sanırım Cloud Silver alacağım. Gerçekten çok teşekkür ederim ilgin için.😆

Keşke Silver'da da süngerler değiştirilebiliyor olsaymış. Cloud 2 kulaklıkta süngerler değişiyor. Sadece bu fark olduğu söyleniyor.

Şurada kulaklığın biraz küçük olduğundan ve ses ayarının bozulabileceğinden bahsetmişler. Hatta 6 7 ay kullandım diyerek bahsetmişler. İzlemediysen izlemeni öneririm. Ama böyle olunca da hepsinden soğuyoruz :))

Detaylı araştırmak her zaman işe yaramıyor kafalar yine karışık :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Keşke Silver'da da süngerler değiştirilebiliyor olsaymış. Cloud 2 kulaklıkta süngerler değişiyor. Sadece bu fark olduğu söyleniyor.

Şurada kulaklığın biraz küçük olduğundan ve ses ayarının bozulabileceğinden bahsetmişler. Hatta 6 7 ay kullandım diyerek bahsetmişler. İzlemediysen izlemeni öneririm. Ama böyle olunca da hepsinden soğuyoruz :))

Detaylı araştırmak her zaman işe yaramıyor kafalar yine karışık :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben bu videoyu izlemiştim. Aynen dediğin gibi, herşeyden soğuyoruz böyle olunca. Ama ben ''Her şeyin kötü yanı vardır'' mantığında bakıyorum. İşte kafalar yine karışık.

Arkadaş zaten cevap vermiş ama kısaca özetlemek gerekirse:

Steelseries Arctis 3 ses seviyesi olarak zayıf bir kulaklık ama bir o kadar daha rahat.

Corsair HS60 ise HS50 ile ses kartı hariç bir fark yok zaten 7.1 zaten pazarlama taktiği. Corsair HS60 biraz ağır bir kulaklık.

Benim önerim Hyperx Cloud Silver ses olarak en iyilerinden ve rahatlık konusunda sıkıntı çekmezsin uzun düşünüyorum.

Arkadaş zaten cevap vermiş ama kısaca özetlemek gerekirse:

Steelseries Arctis 3 ses seviyesi olarak zayıf bir kulaklık ama bir o kadar daha rahat.

Corsair HS60 ise HS50 ile ses kartı hariç bir fark yok zaten 7.1 zaten pazarlama taktiği. Corsair HS60 biraz ağır bir kulaklık.

Benim önerim Hyperx Cloud Silver ses olarak en iyilerinden ve rahatlık konusunda sıkıntı çekmezsin uzun düşünüyorum.
Öncelikle öneriniz için teşekkür ederim. Peki ben bu kulaklığı aldığımda (Hyperx Cloud Silver) en az 2-3 yıl kullanabilir miyim? Herhangi bir sorun çıkarmı? 400 TL az para değil çünkü verdiğim paraya değsin ürün. Tabi ki hyperx markası ve kulaklığın kalitesi konusunda bir şüphem yok, ama kulaklığın en az 2-3 yıl dayanmasını istiyorum. Verdiğim paraya değsin.
Aslında benim aklımda Hyperx Cloud Stinger vardı ama en ucuz 368 TL'ye buldum. 400TL'ye Cloud Silver almak varken ona 368 lira vermek saçmalık olur.

bende SteelSeries artric 3 var. Sana 300 tl ye verebilirim.
[/
bende SteelSeries artric 3 var. Sana 300 tl ye verebilirim.
Yok, sağ olun. Benim aklımda Cloud Silver almak var.
Kolay kolay sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum olursada garantisi var zaten.
Garantisi bütün sitelerde mi var? Hepsiburada ya da N11'de varmıdır garantisi. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı