400 TL'ye Mekanik Klavye Tavsiyesi

warning1903

Hectopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar Merhabalar,

Monster 9.2.2 Laptop kullanmaktayım. Ek olarak 16 GB 2666 RAM 256 Samsung SSD ve 7200 1TB HDD var.

G300s mouse ve + SS arctis 3 kulaklık ile kullanmaktayım. Sistemime mekanik klavye eklemek istiyorum. Mouse ve Headsetten göreceğiniz üzere, mevcut sistemim ekonomik, ve orta sınıf ürünlere yöneldim. (mouse 100 TL kulaklık 185TL)

Simdi de size bu doğrultuda mekanik klavye önerisi soracağım. Öneride bulunurken, forumlarda genel kullanılan markaları ve kalıpları değilde, daha teknik ve daha kapsamlı bilgi verebilirseniz sevinirim.
Bütçe olarak 300-400 ayırdım. Bu rakam doğru ürün için artırılabilir.

Kendi yaptığım araştırmada, K70 Lux bu işte zirvedeymiş, ancak 700TL bandında. Bu araştırma dahilinde, Logitech G413 ürününe çok ısındım. 330 liraya ürün de buldum. EU klavye, ancak TR tuş talep edilirse geliyormuş bilgisi olan var mı ?
g413

Kafamı kurcalayan ise, ikinci el olarak G820 ve G920 ürünlerine de 400TL civarında sahip olabilme şansım var. Logitech tarafından garanti kapsamında değişen hiç kullanılmamış, ancak garanti süresi 24 ay değil de, 24 ay eksi kullanıldığı süre şeklinde olacak.

Açıkçası ilk başta, Logitech sitesinden bakınca, bir fark göremedim. 820/920 rakamsal olarak büyük olunca daha iyidir dedim ama pek fark yok, hatta 413 yeni teknoloji ürünü olduğu için 70m'klik ömür verilmekte.

413'te artı olarak qwerasd1234 oyun tuş takımının yedek/alternatif/özel setinin yer alması. Oyun için alıyorum bu klavyeyi sonuçta.
413'te ayrıca uçak alüminyum kasa modellemesi varmış. Daha elegant durmakta imiş.

820/920'de artı olarak RGB ışıklandırma ve 300 oyunluk profil sistemi var. RGB çok dert değil, laptopum RGB ve RGB off durumda sürekli. 300 oyun profili gerçekten zarif ama sonuçta yazılımsal bir şey ve görsellikten öteye geçmiyor.

Sonuç olarak, genel yaptığım araştırmada, gerek fiyatı gerekse mevcut teknolojisi dahilinde Logitech'e yöneldim. 413'e karar vermek üzereyim. g413 fiyatı çok iyi değil mi? Sizce 820/920 ürünlerine "yine" de yönelmeli miyim ?

Bana faydası ne olacak? "qwert" tuşları yok ama oyun için daha uygun bir tercih mi olur ?

Ya da Logitech'ten uzaklaşıp başka bir modele mi yönelmeliyim? Bunun içinde artı ve eksi belirtirseniz sevinirim.

Zamanınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı