4000-4200TL arası orta düzey laptop tavsiyesi

Bütçe
4200

mark2vector

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle belirtmek isterim ki ikinci el almayı kesinlikle düşünmüyorum ve ek olarak bu fiyata sıfır laptop bulmanın şu zamanlarda ülkemizde çok zor olduğunu biliyorum. Bütün bu dezavantajlara rağmen gerekli araştırmaları yaparak alınabilecek en yüksek düzeydeki fiyat performans ürünleri tavsiyelerini bekliyorum.

Laptop hangi düzeyde olacak: Orta seviye, Office ve paylaşımlı ekran kartının desteklediği ileri seviye olmayan oyunlar.
Mesela hangi oyunları oynamak istiyorum: Minecraft, LoL, web script oyunları.
Hangi programları kullanmak istiyorum: Adobe yazılımları ör: Photoshop, Microsoft Office türevi uygulamalar, Sony Vegas Pro (temel seviye render)
Günlük kullanımım ne olacak: Chrome üzerinden verimli bir şekilde gezebilmek ya da Windows akışlarında donma yaşamamak.

Intel Core i3 seviyesi bilgisayarlara tekabül eden bir fiyat aralığı olduğunu biliyorum ama gerçekten bu işlemcide de verim var kardeşim hakkını verir derseniz örneğin AMD Ryzen da olabilir.

RAM 8 GB bulabilirseniz ki çok zor beni daha da mutlu edersiniz.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Benim modelim ASUS D509DJ-BR038 bulabilirsen çok güzel bir model M.2 SSD ve MX230 ekran kartı var öneririm.

Öncelikle belirtmek isterim ki ikinci el almayı kesinlikle düşünmüyorum ve ek olarak bu fiyata sıfır laptop bulmanın şu zamanlarda ülkemizde çok zor olduğunu biliyorum. Bütün bu dezavantajlara rağmen gerekli araştırmaları yaparak alınabilecek en yüksek düzeydeki fiyat performans ürünleri tavsiyelerini bekliyorum.

Laptop hangi düzeyde olacak: Orta seviye, Office ve paylaşımlı ekran kartının desteklediği ileri seviye olmayan oyunlar.
Mesela hangi oyunları oynamak istiyorum: Minecraft, LoL, web script oyunları.
Hangi programları kullanmak istiyorum: Adobe yazılımları ör: Photoshop, Microsoft Office türevi uygulamalar, Sony Vegas Pro (temel seviye render)
Günlük kullanımım ne olacak: Chrome üzerinden verimli bir şekilde gezebilmek ya da Windows akışlarında donma yaşamamak.

Intel Core i3 seviyesi bilgisayarlara tekabül eden bir fiyat aralığı olduğunu biliyorum ama gerçekten bu işlemcide de verim var kardeşim hakkını verir derseniz örneğin AMD Ryzen da olabilir.

RAM 8 GB bulabilirseniz ki çok zor beni daha da mutlu edersiniz.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Tavsiyem ssd sini değiştirmenizden yana. Ram 8 ama ssd 120gb.
Laptop:Casper Nirvana X400.1005-8W00X-S-F Intel 10.Nesil i3-1005G1 8GB 120GB SSD Freedos 14 Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Ssd:240 GB JAMES DONKEY JD240 LE 2.5" 510-500 MB/s SSD Disk
Yetmez ise bu:480 GB JAMES DONKEY JD480 2.5" 560-440 MB/s SSD Disk

Yeni konular

Geri
Yukarı