4000-4500 TL telefon önerisi

Bütçe
4000-4500 TL

hazenxd

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, bu bütçede günlük işler ve arada oyun oynamak için telefon arıyorum.

Önemli kriterler kamera, akıcılık ve batarya diyebilirim. Bütün oyunları en yüksek ayarlarda oynama gibi bir beklentim yok şu an piyasadaki oyunları ve ileriki yıllarda yeni çıkacak oyunları en düşük ayarlarda akıcı bir şekilde oynatsa yeter. Şu an aklımda Samsung A52 ve Mi 11 Lite var.

Sizce bu telefonlar uzun kullanımda (3-4 yıl) sıkıntı yaratır mı ve hangisini tercih etmeliyim? (Bu fiyatta olan alternatif modelleri yazabilirsiniz.)

Ben Mi 11 Lite öneririm. Çoğu yönden daha önde bir telefon A52'ye göre ama A52 de fiyatını hak ediyor. Aldıysanız hayırlı olsun.

Ben Mi 11 Lite öneririm. Çoğu yönden daha önde bir telefon A52'ye göre ama A52 de fiyatını hak ediyor. Aldıysanız hayırlı olsun.
Almadım. Biraz daha araştırma yaptım @BERWAR 'ın dediği gibi yazılım ve kamera açısından daha önde gibi duruyor. Siz neden Mi 11 Lite önerdiniz?
A52 en doğru tercih. Kamera ve yazılım olarak daha iyi M11 Lite modeline göre.
Hocam 720g'ye güçsüz bir işlemci diyorlar sizce ne kadar doğru?

Almadım. Biraz daha araştırma yaptım @BERWAR'ın dediği gibi yazılım ve kamera açısından daha önde gibi duruyor. Siz neden mi 11 Lite önerdiniz?

Hocam 720G'ye güçsüz bir işlemci diyorlar sizce ne kadar doğru?

720G ve dengi işlemciler güçsüzse orta bütçedeki telefonların yarısı alınmaz demek bu :D

Öyle bir şey yok, gayet güçlü ve yeterli bir işlemci.

Hocam 720g'ye güçsüz bir işlemci diyorlar sizce ne kadar doğru?
Orta üst sınıf bir işlemci. Oyun işlemcisi değil, kötü diyenler herhalde amiral gemisi işlemci performansı bekliyor. Bunları diyenleri kafaya takmayın. Fazlasıyla yeterli bir yonga.

720G ve dengi işlemciler güçsüzse orta bütçedeki telefonların yarısı alınmaz demek bu :D

Öyle bir şey yok, gayet güçlü ve yeterli bir işlemci.
Orta üst sınıf bir işlemci. Oyun işlemcisi değil, kötü diyenler herhalde amiral gemisi işlemci performansı bekliyor. Bunları diyenleri kafaya takmayın. Fazlasıyla yeterli bir yonga.
Teşekkürler yeniden, içim rahatladı.

Çoğu yönden derken? Mesela hangi yönden
Almadım. Biraz daha araştırma yaptım @BERWAR 'ın dediği gibi yazılım ve kamera açısından daha önde gibi duruyor. Siz neden Mi 11 Lite önerdiniz?
Tasarım, batarya ve ekran konusunda bariz önde. Kamera konusunda da çok geri kaldığı söylenemez açıkçası testlere bakacak olursak. Şu haliyle ben daha alınası buluyorum Mi 11 Lite'ı. Yazılım konusunda A52 tabii ki iyi ancak Mi 11 Lite'da da yazılımdan ötürü telefonu kıran bir hatayla karşılaşılmıyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı