4000-4500 TL telefon önerisi

Bütçe
4000-4500 TL
Tasarım, batarya ve ekran konusunda bariz önde. Kamera konusunda da çok geri kaldığı söylenemez açıkçası testlere bakacak olursak. Şu haliyle ben daha alınası buluyorum mi 11 Lite'ı. Yazılım konusunda A52 tabii ki iyi ancak mi 11 Lite'da da yazılımdan ötürü telefonu kıran bir hatayla karşılaşılmıyor zaten.

Batarya olarak önde değil, aksine 250 mAh daha az, hızlı şarj olarak 33W ile önde.

A52 OIS ve 4k video desteği olarak daha önde video tarafında.
Fotoğraf olarak biraz daha iyi ama devasa fark yok.

Ekran ve tasarım olarak katılıyorum bariz önde.

Yazılım olarak geride, evet sorunu yok yazılımsal açıdan ama MIUI açıkca One UI'den geride bir arayüz.

A52 modelinin RAM avantajı var (8 GB olan Mi 11 Lite fiyat olarak daha yüksek, A52 ile aynı fiyatta olanı baz aldım)

Yani aslında biraz alacak kişiye kalmış tasarım ve ergonomi önemliyse A52 yerine tercih edilebilir bir cihaz, zaten çok benzer cihazlar.
Ekran olmazsa olmaz değil ama yine kullanıcıya kalmış.

Tasarım, batarya ve ekran konusunda bariz önde. Kamera konusunda da çok geri kaldığı söylenemez açıkçası testlere bakacak olursak.
Tasarım göreceli bir kavram onu geç. Bana göre de tasarım olarak M11 Lite daha iyi. Batarya konusunda A52 daha iyi, M11 Lite değil. Kamera konusunda da açıkça A52 daha iyi özellikle videoda. Yazılım olarak açıkça A52 önde. Ön kamera tarafında da yine A52 daha iyi. RAM konusunda yine A52 8 GB ile gelirken M11 Lite modelinin ucuz versiyonu 6 GB RAM.

A52 modelinin ekranı da Super AMOLED, ekran konusunda üzmez.

Burada mantıklı olan bir model varsa o da net A52 modelidir.

Batarya olarak önde değil, aksine 250 mAh daha az, hızlı şarj olarak 33W ile önde.

A52 OIS ve 4K video desteği olarak daha önde video tarafında.
Fotoğraf olarak biraz daha iyi ama devasa fark yok.

Ekran ve tasarım olarak katılıyorum bariz önde.

Yazılım olarak geride, evet sorunu yok yazılımsal açıdan ama MIUI açıkca One UI'den geride bir arayüz.

A52 modelinin RAM avantajı var (8 GB olan mi 11 Lite fiyat olarak daha yüksek, A52 ile aynı fiyatta olanı baz aldım)

Yani aslında biraz alacak kişiye kalmış tasarım ve ergonomi önemliyse A52 yerine tercih edilebilir bir cihaz, zaten çok benzer cihazlar.
Ekran olmazsa olmaz değil ama yine kullanıcıya kalmış.

O 250 mAh günlük kullanımda fark ettirmez. Aradaki 33W ise devasa bir fark. Birisinde 1 saatte şarjı tamamen doldururken diğerinde 15W ile 2 saate yakın beklemeniz gerekiyor.
A52 OIS ve ön kamera 4K çekim ile önde doğru ancak genel fotoğraf çekim kalitesi olarak A52 çok önde olduğu söylenemez. Çoğu zaman mi 11 Lite'ın da fotoğrafta öne geçtiği kısımlar oluyor. RAM konusunda ise o aradaki 2 GB şu an için günük kullanım ve oyunda fark etmez.
Dediğiniz gibi alacak kişiye kalmış aslında. Ben mi 11 Lite'ı daha mantıklı buluyorum ama A52 de fiyatını hak eden bir cihaz tabii ki.

Tasarım göreceli bir kavram onu geç. Bana göre de tasarım olarak M11 Lite daha iyi. Batarya konusunda A52 daha iyi, M11 Lite değil. Kamera konusunda da açıkça A52 daha iyi özellikle videoda. Yazılım olarak açıkça A52 önde. Ön kamera tarafında da yine A52 daha iyi. RAM konusunda yine A52 8 GB ile gelirken M11 Lite modelinin ucuz versiyonu 6 GB RAM.

A52 modelinin ekranı da super AMOLED, ekran konusunda üzmez.

Burada mantıklı olan bir model varsa o da net A52 modelidir.

Tasarım şu koşullarda göreceli değil. Bu tasarıma telefonun inceliği ve ağırlığı da dahil ki 150 gram bir telefon ile 190 gram bir telefon kullanmak aynı şey değil. Batarya konusunda mi 11 Lite önde, sebebini üstte yazdım. Durumun eşitlenmesi için 300 TL kadar daha masraf yapılması gerekiyor A52 için.
Ekranının super AMOLED olması ise sadece bir marka adlandırması. Mi 11 Lite'ın panelinden farkı yok ki mi 11 Lite'ın panelini de Samsung sağlıyor diye biliyorum. Ayrıca HDR ve 10 bit renk derinliği ile mi 11 Lite ekranı bariz önde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Batarya konusunda Mi 11 Lite önde, sebebini üstte yazdım. Durumun eşitlenmesi için 300 TL kadar daha masraf yapılması gerekiyor A52 için.
Israrla yanlış bilgi verme. Batarya performansı olarak A52 daha iyi. M11 Lite modelinin 33 Watt olması bataryasını daha iyi yapmaz.

Ekranının Super AMOLED olması ise sadece bir marka adlandırması. Mi 11 Lite'ın panelinden farkı yok ki mi 11 Lite'ın panelini de Samsung sağlıyor diye biliyorum.
Bir marka adlandırması değil, Super AMOLED paneller AMOLED panellere göre daha az güç tüketimi, daha parlak ve daha ince bir tabakaya sahipler.

250 mAh günlük kullanımda fark ettirmez.
Atladığın kısımlar var. Panel ve One UI yazılımı. Bu ikisi sayesinde A52 batarya olarak önde.
gsmarena_330.jpg

gsmarena_485.jpg

RAM konusunda ise o aradaki 2 GB şu an için günük kullanım ve oyunda fark etmez.
Fark edip etmemesi önemli değil sonuç olarak 2 GB artısı var.
Tasarım şu koşullarda göreceli değil. Bu tasarıma telefonun inceliği ve ağırlığı da dahil ki 150 gram bir telefon ile 190 gram bir telefon kullanmak aynı şey değil.
Tasarım olarak M11 Lite daha iyi dedim zaten. Ergonomik ince ve hafif olup gıcık telefonlar da var ayrıca. Ergonomi ve tasarımı da birbirine karıştırmamak gerek ayrıca.

Israrla yanlış bilgi verme. Batarya performansı olarak A52 daha iyi. M11 Lite modelinin 33 Watt olması bataryasını daha iyi yapmaz.
Aynen zaten hızlı şarjın hiç bir önemi yok. Hızlı şarj kamera kapsamında değerlendirildiği için hata ettim. Sırf marka övmek adına bataryada tek etken kapasiteymiş gibi konuşuyorsunuz, bir de yanlış bilgilendirmenin babasını yapıp bana yanlış bilgilendirme diyorsunuz.
Ergonomi ve tasarımı da birbirine karıştırmamak gerek ayrıca.
Aynen hocam ergonomi de yazılım kapsamında değerlendiriliyordu onu unutmuşum. Tasarımla ergonominin ne alakası olsun yoksa. Size A52 ile hayırlı günler bol maaşlar diliyorum.

Aynen hocam ergonomi de yazılım kapsamında değerlendiriliyordu onu unutmuşum. Tasarımla ergonominin ne alakası olsun yoksa. Size A52 ile hayırlı günler bol maaşlar diliyorum.

Tasarım göreceli fakat ergonomi sabit bir şey olduğu için ayrı değerlendirilebilir.
Örneğin kimine göre X3 Pro modelinin tasarımı Mi 11 Lite modeline göre daha iyi olabilir ama ergonomi (kalınlık, ağırlık, uzunluk, boyut) olarak Mi 11 Lite tartışmaya kapalı bir şekilde daha iyi.

Aynen zaten hızlı şarjın hiçbir önemi yok. Hızlı şarj kamera kapsamında değerlendirildiği için hata ettim. Sırf marka övmek adına bataryada tek etken kapasiteymiş gibi konuşuyorsunuz, bir de yanlış bilgilendirmenin babasını yapıp bana yanlış bilgilendirme diyorsunuz.

Bataryada tek etken kapasite değil.
Ekran teknolojisi, işlemci verimliliği ve yazılım etkenleride var.
A52 modeli yazılım ve ekran teknolojisi anlamında daha iyi bir cihaz, verimlilik olarak yongalar aşırı benzer hatta aynı denilebilir.

Mi 11 Lite modelini hızlı şarj dışında batarya tarafında hiçbir üstünlüğü yok A52 modeline.

Burada yanlış bilgilendirme yapan biri varsa sizsiniz, sanki Mi 11 Lite çok büyük fark atıyorda biz gömüyormuşuz gibi konuşuyorsunuz.

Yanlış bilgi
Tasarım göreceli fakat ergonomi sabit bir şey olduğu için ayrı değerlendirilebilir.
Örneğin kimine göre X3 Pro modelinin tasarımı Mi 11 Lite modeline göre daha iyi olabilir ama ergonomi (kalınlık, ağırlık, uzunluk, boyut) olarak Mi 11 Lite tartışmaya kapalı bir şekilde daha iyi.

Bataryada tek etken kapasite değil.
Ekran teknolojisi, işlemci verimliliği ve yazılım etkenleride var.
A52 modeli yazılım ve ekran teknolojisi anlamında daha iyi bir cihaz, verimlilik olarak yongalar aşırı benzer hatta aynı denilebilir.

Mi 11 Lite modelini hızlı şarj dışında batarya tarafında hiçbir üstünlüğü yok A52 modeline.

Burada yanlış bilgilendirme yapan biri varsa sizsiniz, sanki Mi 11 Lite çok büyük fark atıyorda biz gömüyormuşuz gibi konuşuyorsunuz.
Evet Mi 11 Lite çok büyük fark atıyor. O aradaki kapasite farkı bu hızlı şarj için çok rahat bir şekilde göz ardı edilir zira her iki telefonla da bir gün çok rahat çıkarılabiliyor.
Ergonomi ile tasarım ayrı olarak değerlendirilmez. Telefonun ağırlığı, inceliği tasarım kapsamında değerlendirilir ve bu da direkt olarak telefonun ergonomisidir zaten. Sırf OİS ve yazılımdan ötürü A52 pompalamanın hiçbir mantığı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen zaten hızlı şarjın hiçbir önemi yok. Hızlı şarj kamera kapsamında değerlendirildiği için hata ettim. Sırf marka övmek adına bataryada tek etken kapasiteymiş gibi konuşuyorsunuz, bir de yanlış bilgilendirmenin babasını yapıp bana yanlış bilgilendirme diyorsunuz.
Saçma sapan konuşma. Bilmediğin konular hakkında da ahkam kesme. Hızlı şarjın önemsiz olduğunu kim söyledi? Hızlı şarj ile batarya performansı ne alaka ya. Sırf marka savunacaksın diye saçmalama. Burada batarya tarafında kapasitesiye bakıp arada 250 MAH fark var deyip bu fark batarya performansını etkilemez diyen sensin. Kimin yanlış bilgilendirmeye sahip olduğu belli. Ekran ve arayüzün daha batarya performansına etkisini bilmeyen birisin.

Aynen hocam ergonomi de yazılım kapsamında değerlendiriliyordu onu unutmuşum. Tasarımla ergonominin ne alakası olsun yoksa.
Saçmalıklarda üstüne yok hakikaten.
Size A52 ile hayırlı günler bol maaşlar diliyorum.
Bir daha gereksiz mesaj atma bu şekilde. Çirkin ithamlarda da bulunma.

Evet Mi 11 Lite çok büyük fark atıyor.
O kadar dememize rağmen ısrarla yanlışında ısrar ediyorsun. Uyarmıştım yanlış bilgi verme diye.

Son düzenleme:
Bu tartışmadan çıkardığım sonuç iki telefon nerdeyse benzer özelliklere sahip ve ikisinin de kendine göre alınabilecek nedenleri var. Benim tercihim burada kamera, yazılım ve 3 büyük güncelleme desteğiyle beraber A52'den yana olacak. Teşekkürler.

Geri
Yukarı