4000-4500TL'ye iPhone önerisi

Rainyday

Kilopat
Yer
Kıbrıs / Girne
Daha fazla  
Meslek
Avukat
Merhaba,
Hayatımda ilk defa iPhone kullanacağım için sizlere sormak istedim. Bütçem 4000TL civarında, belki biraz daha zorlayabilirim. Bu telefonu yaklaşık 1.5-2 yıl kullanacağım. Bu süreden sonra dil eğitimim için yurt dışına çıkmam gerekecek. Bu yüzden eğer IPhone'dan memnun kalırsam daha iyi modelini alabilirim. Türkiye'den çıkmadan da elimdeki telefonu çok zarar etmeden satmak istiyorum. Tüm bunların ışığında:
Aklımda 2. el yenilenmiş bir iPhone veya bütçemi biraz daha zorlayarak yeni bir SE 2020 modelini almak var. Sizce 2. el bir iPhone 8, 8+ yoksa SE2020 modelini almak mı mantıklı? Fikirlerinizi bekliyorum.
Yenilenmiş 8:
SE2020:

Apple telefonlarda hafızayı yükseltemediğiniz için 64 GB depolama az kaçacaktır benim gözümde. Uzun yıllar kullanacaksanız tabii ki de. En düşük 128 GB almanızda fayda var. iCloud mudur nedir öyle bir şey var ama ücretli midir bilmediğim için böyle diyorum. SE 2 için konuşuyorum 128 GB için 1000 TL daha verilebilir.

Merhaba,
Hayatımda ilk defa iPhone kullanacağım için sizlere sormak istedim. Bütçem 4000TL civarında, belki biraz daha zorlayabilirim. Bu telefonu yaklaşık 1.5-2 yıl kullanacağım. Bu süreden sonra dil eğitimim için yurt dışına çıkmam gerekecek. Bu yüzden eğer IPhone'dan memnun kalırsam daha iyi modelini alabilirim. Türkiye'den çıkmadan da elimdeki telefonu çok zarar etmeden satmak istiyorum. Tüm bunların ışığında:
Aklımda 2. el yenilenmiş bir iPhone veya bütçemi biraz daha zorlayarak yeni bir SE 2020 modelini almak var. Sizce 2. el bir iPhone 8, 8+ yoksa SE2020 modelini almak mı mantıklı? Fikirlerinizi bekliyorum.
Yenilenmiş 8:
SE2020:
Apple markasını diğer markalardan daha başarılı bulan biri olarak söylüyorum, 4500 TL'niz varsa bence iPhone'dan uzak durun. Mesela şimdi siz bu iPhone SE'yi alacaksınız, ama bunun ekranı küçük ve ayrıca bataryası çok az. Yani ben olsam 4500 TL'ye bir Android telefon bakardım.

Apple telefonlarda hafızayı yükseltemediğiniz için 64 GB depolama az kaçacaktır benim gözümde. Uzun yıllar kullanacaksanız tabii ki de. En düşük 128 GB almanızda fayda var. iCloud mudur nedir öyle bir şey var ama ücretli midir bilmediğim için böyle diyorum. SE 2 için konuşuyorum 128 GB için 1000 TL daha verilebilir.
Şu anki telefonumu 1.5 yıldır kullanıyorum ve 50 GB falan doluluk oranı var. 64 GB'ın yeteceğini düşünüyorum. Ben depolama alanından daha çok telefonun kendisini merak ettiğim için yazdım
Apple markasını diğer markalardan daha başarılı bulan biri olarak söylüyorum, 4500 TL'niz varsa bence iPhone'dan uzak durun. Mesela şimdi siz bu iPhone SE'yi alacaksınız, ama bunun ekranı küçük ve ayrıca bataryası çok az. Yani ben olsam 4500 TL'ye bir Android telefon bakardım.
İphone seçmemin sebebi; 1.5 yıl sonra yurt dışına çıkacağım zaman en az zarar ile elimden çıkarmak olduğundandır. Birde daha önce hiç İphone kullanmadığım için denemek istiyorum. Eğer beğenirsem yurt dışında daha rahat bir şekilde son modellerine bakabilirim.

Tavsiyem SE almanız. 3-4 sene sıkıntısız seni götürür. Fakat küçük ekranda zorlanırım dersen o zaman ikinci el 8 Plus veya XR gibi modellere yönelebilirsin.
Şu an aklımda 2. el bir XR veya sıfır SE 2020 var. Az önce bir apple mağazasında ikisini de denedim. SE gözüme çok küçük geldi. Fakat risk alıp 2. el bir XR alabilir miyim bilmiyorum.
1.5-2 sene kullanacaksanız SE alın ama o telefon en az 5 yıl sizi götürür.
1.5-2 sene dememin sebebi, eğer olurda hoşlanırsam yurt dışından çok daha kolay bir şekilde son model bir Iphone alabilirim. Benim buradaki asıl amacım; Iphone dünyasını deneyimlemek ve yurt dışına çıkmadan önce en az zarar ile telefonu satabilmek. Bu yüzden sıfır bir SE veya ikinci el bir XR arasındayım
1.5-2 sene kullanacaksanız SE alın ama o telefon en az 5 yıl sizi götürür.
Siz yanlış hatırlamıyorsam SE 2020 kullanıyorsunuz. Pili sıkıntılı mı? Oyun oynayan birisi değilim. Fakat İnstagram, Whatsapp, Spotify çok kullanıyorum. Günü çıkartabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı