4000-5000 TL sıfır ekran kartı önerisi

Bütçe
4000-5000
Günlerce araştırmam sonucu tam alacağım kartlar 2. el çıktı. Bu nedenle hem kazıklanmaktan kaçınmak hem de piyasayı iyi bilmediğimden dolayı sizden yardım istiyorum. Bildiğim kadarıyla PCI-e 4.0 ekran kartları PCI-e 3.0 ana kartlarda düşük performans gösteriyormuş. Bundan mütevellit PCI-e 3.0 4000-5000 TL arası alabileceğim en iyi sıfır ekran kartı konusunda yardıma ihtiyacım var. Şimdiden ilgilenip vakit ayıran herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlerce araştırmam sonucu tam alacağım kartlar 2. el çıktı. Bu nedenle hem kazıklanmaktan kaçınmak hem de piyasayı iyi bilmediğimden dolayı sizden yardım istiyorum. Bildiğim kadarıyla PCI-e 4.0 ekran kartları PCI-e 3.0 ana kartlarda düşük performans gösteriyormuş. Bundan mütevellit PCI-e 3.0 4000-5000 TL arası alabileceğim en iyi sıfır ekran kartı konusunda yardıma ihtiyacım var. Şimdiden ilgilenip vakit ayıran herkese teşekkürler.

Zotac Gtx1660 Super 6gb Zt-t16620f-10l Gddr6 192bit Hdmı Dp Pcıe 16x V3.0 - TRENDYOL bu var dolandırmıyorsa satıcı.

5200-5300 arasına geçen sıfır 6600 düştü. Bütçe hafif aşılırsa bakılabilir. İkinci elde 2-3 ay kullanılmış 6600'ler 4000-4500 bandına satılıyor. Neden ikinci el istemiyorsun?
Ayrıca tüm PCI-e 4.0 kartlar PCI-e 3.0'da düşük performans gösteriyor diye bir şey yok.

5300 TL bütçeyi aşıyor maalesef. 2. El zamanında aldık farklı teknolojik ürün olarak. Sıkıntı çıkmıştı. Benim kuzen de 2. El ekran kartından memnun değil. Eğer diyorsanız 5 bin altına değecek ekran kartı yok. Birkaç hafta bekleyip bütçe artırabilirim.

5300 TL bütçeyi aşıyor maalesef. 2. El zamanında aldık farklı teknolojik ürün olarak. Sıkıntı çıkmıştı. Benim kuzen de 2. El ekran kartından memnun değil. Eğer diyorsanız 5 bin altına değecek ekran kartı yok. Birkaç hafta bekleyip bütçe artırabilirim.

Ayrıca yine gördüğüm yazılara dayanarak, ana kartım PCI-e 3.0 olduğu için PCI-e 4.0 ekran kartı aldığımda PCI-e 3.0 da çalışıyormuş.

@Mehmet Eren Sarmusak bu bütçedeki sıfır ekran kartları fiyatına değmez. İkinci elde taş gibi 6600'ler var ama sen sıcak bakmıyormuşsun. Öyleyse bekleyip bütçe artırmaktan başka çaren yok. 300-400 koysan sıfır 6600 gelir.

Ne gibi sıkıntı yaşadın bu arada? Merak ettim.

Hocam şimdi bir de 4-5 bin TL para verip ikinci el almak da bana riskli geliyor ya.

Geri
Yukarı