4000-6000 TL Bilgisayar mühendisliği için laptop tavsiyesi

archeva el chavo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bu yıl üniversiteye geçeceğim. Bölümüm bilgisayar mühendisliği 4000-6000 TL bandında beğendiğim modeller var. Bütçemi 6000 TL'ye zorlayacağım ama daha ucuz iyi performans verenler de olabilir. PUBG Fortnite gibi oyunlar oynuyorum. Hangisini önerirsiniz? Sizin de önerileriniz varsa yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ediyorum.
HP Pavilion Gaming 15-DK0015NT
HP Pavilion 15-CX0026NT
Acer Nitro AMD Ryxen 5 2500U
Lenovo 81LK009MTX L340-15IRH
Abra A5 V15.1.1
MSI GF63 8RD-620XTR
Asus ROG FX504GD-EN1324

Ben muhendisim o fiyata alinan pcler isini gormez. Bende Acer'in 16 GB 7700Q, 1050 Ti modeli var. Gerek kodlama da gerek oyunlarda cok yetersiz kalıyor.

İ7 7700HQ nasıl yetmiyor kodlamada ? Ben de bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim i3 ve 4 GB RAM ile ilk seneyi atlatırsın. İ7 8565U ve MX130/150-230/250'li ince modellere bakmanı tavsiye ederim zira taşınabilirlik önemli. Dediğin oyunları da oynatır.

Mühendis olduğunuz belli. Tavsiye ettiğiniz ekran kartları hd kalitede en düşük grafiklerde açar oyunu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mühendis olduğunuz belli. Tavsiye ettiğiniz ekran kartları hd kalitede en düşük grafiklerde açar oyunu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kodlamada 7700hq'un yetmediğini söylemen ne kadar inandırıcı? Raspberry Pi bile rahatça kodlama imkanı sunuyor. 1050ti için de çok yetersiz kalıyor demişsin. Şuan piyasada gerek Ultra gerek Medium'da açamadığı oyun yok. Ben de senin bilgisayar mühendisliğinden şüphe ettim açıkcası.

Kodlamada 7700hq'un yetmediğini söylemen ne kadar inandırıcı? 1050ti için de çok yetersiz kalıyor demişsin. Şuan piyasada gerek Ultra gerek Medium'da açamadığı oyun yok. Ben de senin bilgisayar mühendisliğinden şüphe ettim açıkcası.
Siz kodlamayi html java python mu zannediyorsunuz sadece. Arkadas oyunlari sevdigine gore unreal unity gibi grafik motorlariyla kendi oyunlarini yapabilir. 1050 ti modelinin laptoplarda 1050 ti Mobile olduğunu ogreniniz. Gidip desktop versiyonundaki degerleri buraya yazmayin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı