4000-6000 TL Bilgisayar mühendisliği için laptop tavsiyesi

Siz kodlamayi html java python mu zannediyorsunuz sadece. Arkadas oyunlari sevdigine gore unreal unity gibi grafik motorlariyla kendi oyunlarini yapabilir. 1050 ti modelinin laptoplarda 1050 ti Mobile olduğunu ogreniniz. Gidip desktop versiyonundaki degerleri buraya yazmayin.
Unreal engine ve unity, raspberry pi için fazla kaçabilir fakat 7700hq için çerezlik. 1050ti için desktop ile laptop performans farkı %8-9 civarıdır. Bu oyun oynanabilirlik için neredeyse hiç etki etmez. Örn. (bence 30fps oynanabilirlik çizgisidir) birisi 30fps alırken diğeri 33fps alır.

Siz kodlamayi html java python mu zannediyorsunuz sadece. Arkadas oyunlari sevdigine gore unreal unity gibi grafik motorlariyla kendi oyunlarini yapabilir. 1050 ti modelinin laptoplarda 1050 ti Mobile olduğunu ogreniniz. Gidip desktop versiyonundaki degerleri buraya yazmayin.
1050 ti desktop yada laptop da aynıdır önemli olan soğutmadır.
GeForce GTX 1050 Ti'nin performansı, dizüstü bilgisayarın soğutma performansına bağlı olarak oldukça değişebilir. İdeal koşullar altında masaüstü modeli kadar hızlı olabilir.
kaynak:https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-1050-Ti-Notebook.168400.0.html

Mühendis olduğunuz belli. Tavsiye ettiğiniz ekran kartları hd kalitede en düşük grafiklerde açar oyunu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben zaten ultrada açar demedim. Arkadaş öğrenci benim gibi, sürekli getir-götür yapacağından ötürü hafif bir model alması kendisi yararına olacaktır. 2 kg ve altı cihazlar ise genelde ultrabook sınıfına girer ve düşük güç tüketimli işlemci ve ekran kartları kullanılır. MX130 ise GTX940MX'e denk düşer ve Low ayarlarda Pubg oynamayı dahi mümkün kılar. Ve bu performans ise hafif bir cihaz için yeterlidir. Dersen ki ben Medium ayarlarda oynayacağım o zaman MX150/250 alırsın. Anlamadığım bu kadar GPU'ya takılmanız. Thinkpad serisinin çoğu modelinde onboard ekran kartları var. Ne yani koskoca IBM yanılmış mı ? :)

Kardeşim öncelikle kod yazmak için fazla donanım gerekmez, windows kurabileceğin herhangi bir bilgisayarla yazabilirsin. Yok ben unity vs. kullanıp animasyon, oyun yapma tarzı şeylerle uğraşırım dersen gtx1050ti ve i5 8300h okul hayatın boyunca yetecektir. Yukarıdaki 'yetmez' diyen arkadaş seni profesyonel oyun kodlayıcısı falan sanmış olabilir.

64 GB ram gtx 1080 ekran kartlı cloud gaming satmaktayım. Her ay 60 tl ödeyerek ala bilirsin 1gb upload dowland vardır pubg indirme süresi 10 dakikadır. Pubg 150 200 Fps almaktayım tek şart internet hızın 10mbps veya üstü olmak zorunda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı