4000₺ telefon önerisi

berkanrekt

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bir veya iki hafta içerisinde telefon alacağım. iPhone XR almak istiyordum. Şu an da Note 10+, S10+, iPhone X baktım. 4000₺ bütçem var, ikinci el olarak alacağım. Tavsiyeleriniz nedir? Bu telefonlar arasından hangisini önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz bulduğun hangisi ise alabilirsin hocam, hepsi en az 2 senelik cihaz olacaktır zaten. Samsung yakın zamanda 4 senelik cihazlara güvenlik güncellemesini dahi kestiğini duyurdu. (Hepsi olmayabilir )Daha güncel kalmak istiyorsanız iPhone diyebilirim.

Temiz bulduğun hangisi ise alabilirsin hocam, hepsi en az 2 senelik cihaz olacaktır zaten. Samsung yakın zamanda 4 senelik cihazlara güvenlik güncellemesini dahi kestiğini duyurdu. (Hepsi olmayabilir )Daha güncel kalmak istiyorsanız iPhone diyebilirim.

XR modelinin güncelleme desteği 3 yıl daha olur. S10 serisi ve Note 10 serisi de 1 yıl Android güncellemesi, 2 yıl ise güvenlik güncellemesi alır.
İphone yazılımını çok beğeniyorum. Samsung ise ekran ve kamera anlamında daha iyi gibi, hangisini alsam bilemedim. Tasarım olarak ikisini de çok beğendim.

Kanka arasında kararsız kaldığın cihazları YouTube'da araştır derim derinlemesine incelemeleri vardır muhakkak.

Kanka izledim de, ikisi de içine çekiyor beni. Android'den sıkılmadım değil artık, Xiaomi Redmi Note 7 var şu an bende memnun değilim artık, Samsung'un tasarımı, ekranı ve kamerası içine çekiyor. IPhone'un arayüzü, tasarımı, stabilliği kararsız kaldım. Yüksek ihtimal Samsung alacağım gibi duruyor. Aralarında 600-700TL fark var. Note 10 Plus bulabilirsem kesinlikle onu alırım.

XR, SE, 11 gibi ucuz iPhone modellerinin ekranları FullHD bile değil. Film, video izlemeyi seviyorsanız bunları göz ardında bulundurun. XS gibi OLED ekranlı telefonlar çok pahalı. 2. Elde bulabilirseniz bütçenize göre POCO F3 öneririm sıfır fiyatı 5000tl civarında fakat yeni telefon olduğu için 2. Elde olmayabilir olsa da bütçenize uyar mı bilemem bulamazsanız S20 FE arayabilirsiniz fakat Samsung cihazlarında da kendi işlemcisi exynostan dolayı bi sorun var oyun oynamıyorsanız bunu da alabilirsiniz.

Kanka izledim de, ikisi de içine çekiyor beni. Android'den sıkılmadım değil artık, Xiaomi Redmi Note 7 var şu an bende memnun değilim artık, Samsung'un tasarımı, ekranı ve kamerası içine çekiyor. IPhone'un arayüzü, tasarımı, stabilliği kararsız kaldım. Yüksek ihtimal Samsung alacağım gibi duruyor. Aralarında 600-700TL fark var. Note 10 Plus bulabilirsem kesinlikle onu alırım.

İstediklerini önüne koyup hangisi benim işime daha çok yarayacak diye ayrıştırmalısın. Burada sana verebileceğimiz tek akıl budur bence. Eksileri artıları kendinde görüyorsun zaten, genel olarak nasıl bir kullancısın sen biliyorsun, o yüzden kararlı ol ve ne istediğine kendine karar ver! :)

Yeni konular

Geri
Yukarı