4000 TL 850W PSU önerisi

Bütçe
4000 TL
O zaman listenizde bulunan RM850x Amazon Germany'den ya da yurt içinden XPG Core Reactor alınabilir. Yapı olarak ikisi de kalitelidir, 10 yıl garantileri mevcuttur, performans olarak yakın ve üst düzeydedirler. Gayet uzun bir süre kafanız rahat olur.

Sizce Amazon Germany'den aldığım zaman herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Amazon.tr ile Germany arasında ortalama 800 TL civarı bir fark var(135 TL teslimat ücretini çıkarınca).

Sizce Amazon Germany'den aldığım zaman herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Amazon.tr ile Germany arasında ortalama 800 TL civarı bir fark var(135 TL teslimat ücretini çıkarınca).

Satıcı yine Amazon olduğu için tahminimce güvenilirdir, fakat daha önce direkt bir işlemim olmadı ama forum içinde konu hakkında tecrübeli kişiler muhakkak vardır. Oradan çok fazla indirimli ürün satışı yapılıyor. Yeni bir konu açıp, kargo durumu, gümrük işlemleri vs. değerlendirmeniz daha iyi olur.

Ben olsam bu 3 ünden birini alırdım. 10 yıl garantilileri mevcut ve tier listesinde iyi konumdalar.

Msi A850GF
XPG Core reactor 850w
Asus Rog 850w

@ION

MSI AGF serisi hold-up yüzünden falsolu, ROG STRIX'de iyi, hoş ama CORE REACTOR ile aynı fiyattaysa ya da daha pahalıysa alınmaz, genel performans anlamında CORE REACTOR daha iyi iş çıkarıyor çünkü, alınabilecek tek model CORE REACTOR 850. Sadece tier listlere bağlı kalmak mantıklı değil.

@ION

MSI AGF serisi hold-up yüzünden falsolu, ROG STRIX'de iyi, hoş ama CORE REACTOR ile aynı fiyattaysa ya da daha pahalıysa alınmaz, genel performans anlamında CORE REACTOR daha iyi iş çıkarıyor çünkü, alınabilecek tek model CORE REACTOR 850. Sadece tier listlere bağlı kalmak mantıklı değil.
Kesinlikle haklısınız hocam ancak core reactor iyi fiyata bulmak da sıkıntı. Ben de kovalıyorum 2 haftadır uygun fiyat bulamadım. Arkadaşın bütçesi yetiyor gerçi orası ayrı :)

@ION

İkinci elden denk getirebilirsin belki, Param Güvende ile sorun olacağını düşünmüyorum. Bir de NZXT C850 var, ona da göz atabilirsin. Zaten ikisi de üzecek model olmadıkları için çok takılmaya gerek yok. C serisinin CORE REACTOR serisinden çok aşağı kalır bir yanı yok.

Bekleyebilirsen 4000 serisi ekran kartı destekleyen güç kaynaklarını bekle. İleriye dönük olur.

Bekleyebilirsen 4000 serisi ekran kartı destekleyen güç kaynaklarını bekle. İleriye dönük olur.

Daha altına denk güç kaynağı varken, neden GF1? Misal, RM850x tam yükte daha iyi ripple değerlerine sahipken, neden 300 ya da 400 TL fazla verip, görece daha az performans gösteren bir güç kaynağı almalıyım? Ya da daha sessizken veya geçici tepki konusunda daha iyiyken. Bu seviyede bakılabilecekler; korumalar, garanti süresi ya da yapı kalitesi dışındadır galiba.

Son düzenleme:
Daha altına denk güç kaynağı varken, neden GF1? Misal, RM850x tam yükte daha iyi ripple değerlerine sahipken, neden 300 ya da 400 TL fazla verip, görece daha az performans gösteren bir güç kaynağı almalıyım? Ya da daha sessizken veya geçici tepki konusunda daha iyiyken. Bu seviyede bakılabilecekler; korumalar, garanti süresi ya da yapı kalitesi dışındadır galiba.
Araştırdığım şeyler genelde aklımda kalmaz, Ama genelde iyi bir dinleyiciyim. RPM profiline sahip arkadaş bu incelemeleri yapıyor. Diğer incelemelere bakmadım dediğiniz doğru olabilir. Önerdiğim ürüne gelirsek 4000 TL bütçesi var diye önerdim. Satın alacak arkadaşa tekrar söylüyorum 4000 serisi ekran kartı v.s destekleyen güç kaynaklarını beklerse iyi olur.
Eğer beklemez ise bu ürünleri tavsiye ederim.

Gördüğüm kadarıyla Corsair HX modeli listelerde 1'inci sırada

850W PSU almak istiyorum. Fiyat olarak en ucuz Sinerji de NZXT C850 satılıyor. 4000 TL kadar bütçem var. Sizde deneyimlediğiniz PSU modellerini paylaşırsanız sevinirim.

NZXT C850 iyi midir? Kullanan varsa yazarsa sevinirim.

NZXT C850 1956 TL (İtopya'da filan 3827TL) yani anlayacağınız Sinerji'de fiyat çok iyi.)

Eğer ikinci el temiz ve sağlam 850W 10 yıl garantili arıyorsanız bu satıcıdan daha önce ekran kartı almıştım ürünleri sıfır gibi uygun fiyata veriyor 1650 TL.

Geri
Yukarı