4000 TL APU sistem önerisi

Bence bekleyin kart fiyatlarını inceliyorum düşüyor gibi 2060 6.2K 1660 Ti 5.8k düştü 3060 8.8k İtopya başka yerde 7.9k bile var düşüyor bayağı dün 8K olan RX 5600XT şu an 6.7k
Dediğim gibi düşünce güzel ama şuan elimde 4000 Lira bütçe var ekran kartlı bir sistemi şuan 4000 alamam. İlerde fiyatları düşücek ama 1 ayda kartlı sistem fiyatı 4000 bandına düşmez. Elimdeki 4000 ile alabileceğim en iyisni arıyorum. İlerde zaten bahsettiğim 2 ekran kartından birini alacağım.

Topladığınız sistem güzel alınabilir o konuda bir şey diyemem. Kasa ve psu belki daha iyi olabilir. Kafadaki soru işaretlerinin gitmesi adına darboğaz yapmadığına dair bir video atabilir misiniz? Test, inceleme vb.
Benimde kafama takılan o herhangi bir deneme videosu bulamadım 4300Ge işlemci ve Rtx 2060 için darboğaz konusunda. Tahmini konuşulmuş hep. Aldıktan sonra %30-40 arası darboğaz falan olma ihtimali ürkütüyor benide.

Benim de kafama takılan o herhangi bir deneme videosu bulamadım 4300ge işlemci ve RTX 2060 için darboğaz konusunda. Tahmini konuşulmuş hep. Aldıktan sonra %30-40 arası darboğaz falan olma ihtimali ürkütüyor beni de.

Olur.

1660S ile 1600 AF kurtarabilir. Buna dair test videoları var. %5-10'dan fazla darboğaz yapmaz belki. Ama RTX 2060 biraz iddialı olur diye düşünüyorum. 1650S'ya da 1660 ile yapmayacağını düşünüyorum ama.

R5 4650G R5 1600'den daha iyi miş baktım şimdi.

Benim de kafama takılan o herhangi bir deneme videosu bulamadım 4300Ge işlemci ve RTX 2060 için darboğaz konusunda. Tahmini konuşulmuş hep. Aldıktan sonra %30-40 arası darboğaz falan olma ihtimali ürkütüyor beni de.

Net söylüyorum darboğaz olur bak net söylüyorum 4 çekirdekli bir işlemci için ne yaparsan yap RTX 2060 besleyemez mümkün değil.
RTX 2060 alacaksanız mutlaka Ryzen 5 işlemcilere bak Ryzen 3 kesinlikle olmaz.
Bide üstelik 4300GE işlemci diyorsunuz.
G - apu anlamına gelir
E - ekonomik sınıf anlamına gelir
hele hele ekonomik sınıfsa hiç kaldırmaz ekonomik sınıf normal versiyondan daha düşük performans verir zaten tdp değerlerine baksan görürsün genelde 45W falan olur.
Şimdi baktım bu işlemci 35W mış bu daha da kötü.

Son düzenleme:
4000 Tl bandında bu ekran kartlarını kaldırabilecek apu sistem imkansız denebilir sanırım en azından şuan. Eğer ayarlayabilirsem apu değilde normal bir işlemci bakarım. İlginize teşekkürler.

4000 Tl bandında bu ekran kartlarını kaldırabilecek apu sistem imkansız denebilir sanırım en azından şuan. Eğer ayarlayabilirsem apu değilde normal bir işlemci bakarım. İlginize teşekkürler.
Hocam 1660S alacaksanız arkadaşın topladığı sistem iyi bir tercih olabilirdi. Uyumluluk açısından inceleyip satın alabilirdiniz yani. 2060 için yeterli gelmeyebilir ama. Saygılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı