4000 TL ikinci el sistem toplama

Bütçe
4000 - 4500

Kadir Çimen

Centipat
Merhabalar. Bu yaz çalışıp 4000 TL civarında ikinci el bir sistem toplamak istiyorum (monitör hariç). Kafamda şöyle bir sistem topladım:
  • AMD Ryzen 3 2200G 3.50GHz
  • Gigabyte A320M-S2H
  • MSI GTX 1650 Super
  • Corsair 3000MHz 8 GB RAM
  • Segate 3.5" 1 TB 7200 RPM HDD (bunu sıfır alacağım)
  • Kingston 240 GB SSD (bunu da sıfır alacağım)
Kasa + PSU belirlemedim, ikisi toplam 500 TL tutar gibime geliyor. Merak ettiğim şeyler ise: İkinci el alacağım parçalar sıkıntı çıkarır mı? Bu sistem temiz kullanırsam beni kaç yıl götürür? Darboğaz riski var mıdır? Ayrıca her türlü öneriye ve tavsiyeye açığım. Bütçemi biraz yükseltebilirim eğer ciddi bir fark olacaksa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Bu yaz çalışıp 4000 TL civarında ikinci el bir sistem toplamak istiyorum (monitör hariç). Kafamda şöyle bir sistem topladım:
  • Gigabyte A320M-S2H
  • MSI GTX 1650 Super
Kasa + PSU belirlemedim, ikisi toplam 500 TL tutar gibime geliyor. Merak ettiğim şeyler ise: İkinci el alacağım parçalar sıkıntı çıkarır mı? Bu sistem temiz kullanırsam beni kaç yıl götürür? Darboğaz riski var mıdır? Ayrıca her türlü öneriye ve tavsiyeye açığım. Bütçemi biraz yükseltebilirim eğer ciddi bir fark olacaksa.
İşlemci biraz zayıf kalmış sanki bütçeyi biraz daha arttırma şansınız var mı ? Ryzen 5 2600 gibi bir işlemciyle gerçekten büyük performanslar alabilirsiniz, ileride bir gün elinize para geçerse RAM'i 16 yapmayı unutmayın derim bence bu dönemde gerçekten min. 16 GB Ram önemli. 2. El ekran kartı alan arkadaşım var gayet memnun hiçbir sıkıntısı çıkmadı ama dikkat edin adam size iyi diyebiliyor fakat kötü çıkabilir. Bilgili bir arkadaşınız varsa bu konularda onunla birlikte toplarsanız da süper olur

İşlemci biraz zayıf kalmış sanki bütçeyi biraz daha arttırma şansınız var mı? Ryzen 5 2600 gibi bir işlemciyle gerçekten büyük performanslar alabilirsiniz, ileride bir gün elinize para geçerse RAM'i 16 yapmayı unutmayın derim bence bu dönemde gerçekten min. 16 GB RAM önemli. 2. El ekran kartı alan arkadaşım var gayet memnun hiçbir sıkıntısı çıkmadı ama dikkat edin adam size iyi diyebiliyor fakat kötü çıkabilir. Bilgili bir arkadaşınız varsa bu konularda onunla birlikte toplarsanız da süper olur.

İşlemcinin sönük kaldığını bilmiyordum, büyük ihtimal dediğiniz modeli alabilirim.RAM'i 16 Gb yapacağım evet, en geç 1 yıla. Açıkçası kafamı en çok karıştıran ekran kartı. 1650S yerine 1060 ya da RX 580 mi alsam diye düşünüyorum (Vramleri daha yüksek olduğundan) ama 580de mining riski var deniliyor ve 1650S'in performansı 1060a göre daha iyi sanırsam.

İşlemcinin sönük kaldığını bilmiyordum, büyük ihtimal dediğiniz modeli alabilirim.RAM'i 16 Gb yapacağım evet, en geç 1 yıla. Açıkçası kafamı en çok karıştıran ekran kartı. 1650S yerine 1060 ya da RX 580 mi alsam diye düşünüyorum (Vramleri daha yüksek olduğundan) ama 580de mining riski var deniliyor ve 1650S'in performansı 1060a göre daha iyi sanırsam.
Bende 1650 var, ama RX580'li modeli olsa RX580'i alırdım. 8 GB vRamlari var ve şu anda arkadaşımda var gerçekten çok memnun sana önerim RX580 al alabiliyorsan (Bu arada 1060 önermem)

• Gigabyte A320M-S2H
  • MSI GTX 1650 Super
işlemci olarak Ryzen 5 1600 12 NM
anakart olarak Gigabyte B450 M S2H 3200 MHZ
ekran kartı Galax GTX 1650 SUPER
ram XPG D40 3000 MHZ
aerocool vx 500 psu
kasa olarak thermaltake nin v200tg
her hangi uygun fiyatlı bir ssd ile bu sistemi sıfır olarak 4100 tl civarına toplayabilirsin ürünlerin linkini de koyabilirim.

işlemci olarak Ryzen 5 1600 12 NM
anakart olarak Gigabyte B450 M S2H 3200 MHZ
ekran kartı Galax GTX 1650 SUPER
ram XPG D40 3000 MHZ
aerocool vx 500 psu
kasa olarak thermaltake nin v200tg
her hangi uygun fiyatlı bir ssd ile bu sistemi sıfır olarak 4100 tl civarına toplayabilirsin ürünlerin linkini de koyabilirim.
vay arkadaş, ekran kartının sıfır fiyatı benim baktığım ikinci el fiyatlardan daha düşük. Demek ki piyasayı bilmeden iş yapmamak gerekiyormuş. Beni büyük bir hatadan kurtarmış olabilirsiniz :D sağolun.

Yeni konular

Geri
Yukarı