4000 TL monitör tavsiyesi

AOC 24G2U.

Artan para da cebinizde kalır. FreeSync yazmasına bakmayın G-Sync kullanılıyor.

Bu bütçeye 240Hz monitör de tercih edilebiliyor eğer bakmak isterseniz.

Acer VG272X

G-Sync kullanılıdığından kesin emin misiniz? Çünkü sitede G-Sync ile ilgili bir şey yazmıyor. Bu öneriniz makul gibi.

24 inç isterseniz LG 24GN650-B de alabilirsiniz ancak onda G-Sync var mı bilmiyorum.
24 inç olanında G-Sync ile ilgili bir şey yazmıyor. Olsaydı kesinlikle 24 inç alırdım. Ama yinede 27 inç olanını da yanıma not alıyorum.

Hocam akakçeden en ucuzunu atmışsınız fakat çok kötü bir markadır.
Verdiğiniz bu bilgi ve ayrıca Gamepower içinde verdiğiniz bilgi için çok teşekkür. Yoksa bunları düşünecektim ama şimdi eledim.
G-Sync özelleğini bulamadım.

G-Sync kullanılıdığından kesin emin misiniz? Çünkü sitede G-Sync ile ilgili bir şey yazmıyor. Bu öneriniz makul gibi.

24 inç olanında G-Sync ile ilgili bir şey yazmıyor. Olsaydı kesinlikle 24 inç alırdım. Ama yine de 27 inç olanını da yanıma not alıyorum.

Verdiğiniz bu bilgi ve ayrıca Gamepower içinde verdiğiniz bilgi için çok teşekkür. Yoksa bunları düşünecektim ama şimdi eledim.

G-Sync özelleğini bulamadım.

Hocam kendi monitörüm FreeSync özelliği bulunan çoğunda oluyor ve bu dahil ben aktifleştirebiliyorum herkes de öyle merak etmeyin. Ve ayrıca taş gibi monitördür malzeme kalitesi iyi denilecek seviyede ve overdrive denilen şeyi strong yaptığınızda gram ghosting olmuyor ki zaten ghosting monitörde çok az iken daha da düşürüyor ve renk kalitesi çok güzel sonuçta IPS panele sahip kendi tavsiyemdir alınır.

Gayet akıcı performans alıyorum görüntü olarak hiçbir sıkıntısı yok hem PC de hem de PS3'te hiç görüntü sıkıntısı çekmedim.

PS2 oyunları da düzgün gözükmekte görünüs olarak kötü değil neye baz alarak kötü oluyor.
Üstelik PS2 oyunları piksel piksel olmasına rağmen göze o kadar batmıyor.
Siz de gayet akıcı performans olması bu monitörün kötü olduğunu değiştirmez.

Hocam kendi monitörüm FreeSync özelliği bulunan çoğunda oluyor ve bu dahil ben aktifleştirebiliyorum herkes de öyle merak etmeyin. Ve ayrıca taş gibi monitördür malzeme kalitesi iyi denilecek seviyede ve OverDrive denilen şeyi strong yaptığınızda gram ghosting olmuyor ki zaten ghosting monitörde çok az iken daha da düşürüyor ve renk kalitesi çok güzel sonuçta IPS panele sahip kendi tavsiyemdir alınır.

Hocam kendi monitörüm FreeSync özelliği bulunan çoğunda oluyor ve bu dahil ben aktifleştirebiliyorum herkes de öyle merak etmeyin. Ve ayrıca taş gibi monitördür malzeme kalitesi iyi denilecek seviyede ve OverDrive denilen şeyi strong yaptığınızda gram ghosting olmuyor ki zaten ghosting monitörde çok az iken daha da düşürüyor ve renk kalitesi çok güzel sonuçta IPS panele sahip kendi tavsiyemdir alınır.

Ben monitörlerden pek anlamam neden kötü düzgün bir sekilde ifade edebilirseniz güzel olur hem benim gibi monitör hakkında bilgisi olmayanlar bilgi sahibi olmuş olur artiları ve eksileri nelerdir?

Son düzenleme:
Ben monitörlerden pek anlamam neden kötü düzgün bir sekilde ifade edebilirseniz güzel olur hem benim gibi monitör hakkında bilgisi olmayanlar bilgi sahibi olmuş olur artiları ve eksileri nelerdir?

3D DesteğiYok
Ağırlık5,2 kg
Boyutlar688 x 435 x 112 mm
Çözünürlük (max)1920 x 1080
Dahili HoparlörYok
DisplayPortVar
Dokunmatik EkranYok
D-Sub (VGA)Yok
Ekran Büyüklüğü (İnç)27 inç
Görüntü Oranı16:9 (Geniş Ekran)
Görüş Açısı178/178
Güç KaynağıHarici
HDMI1
HDRVar
KameraYok
Kavisli YüzeyVar
Kontrast Oranı (mnt)3000:1
Kullanım AmacıOyun
Kutu İçeriğiGüç Kablosu + Display Kablo + Garanti Belgesi
Nokta Aralığı0,31 Doth Pitch
Panel TipiVA
Parlaklık (cd/m)280 cd
Renk Sayısı16,7 Milyon
Sync TeknolojisiFreeSync
Tepki Süresi1 ms
Vesa UyumluluğuYok
Yenileme Hızı (Hz)144 Hz

Hocam monitörün özelliklerinden kastım teknik servis ve malzeme kalitesi gibi şeyler bu Gamepower Rampage gibi markaların teknik servis olayları berbat bir süreçtir ölü pixel gibi bir durumda çok zorlanırsınız ve bu tarz monitörlerde kronik sorun ve ghosting çok yaşanıyor benim tercihim kendi şahsi bakış açım daha bilindik markalara yönelmek ben yukarıda AOC monitör attım ve çoğu konuda başarılılar forumda Gamepower Rampage gibi markalardan çok çeken gördüm fakat LG, Acer, Samsung, AOC gibi bilindik monitör markalarından çeken kimseyi görmedim.

Hocam monitörün özelliklerinden kastım teknik servis ve malzeme kalitesi gibi şeyler bu Gamepower Rampage gibi markaların teknik servis olayları berbat bir süreçtir ölü pixel gibi bir durumda çok zorlanırsınız ve bu tarz monitörlerde kronik sorun ve ghosting çok yaşanıyor benim tercihim kendi şahsi bakış açım daha bilindik markalara yönelmek ben yukarıda AOC monitör attım ve çoğu konuda başarılılar forumda Gamepower Rampage gibi markalardan çok çeken gördüm fakat LG, Acer, Samsung, AOC gibi bilindik monitör markalarından çeken kimseyi görmedim.
Anladım hocam sağ olun.

2 monitör arasında kaldım şimdi.

1-) LG 27GN600-B 27" 1ms Full HD G-Sync Freesync Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

2-) AOC 24G2U/BK 23.8" 1 MS 144 Hz HDMI+DP FreeSync Full HD IPS LED Monitör Fiyatları ve Özellikleri

Sanırsam bunların arasındaki tek fark diğerinin 27 inç olması. Bana fiyat açısından 1. seçenek daha makul gibi geldi. Sonuçta 200 lira fark var sadece. Sizce? @RPM @MustafaKeremKuruu
Hocam 1080p'de 27 inç monitör önerilmiyor. Yakından kullandığınızda pikseller belirgin hale geliyor. 2. seçenekteki monitörde artı olarak pivot özelliği mevcut. Dün 2. seçenektekini sipariş verdim ben. Yinede size kalmış ikiside güzel monitördür.

Ben LG 27GL650F modelini kullanıyorum. Almadan önce 1080p'de @Kxaan'ın bahsettiği gibi piksellerin belirgin olmasından çekiniyordum. Ancak hiç böyle bir problem yaşamadım. Açıkçası monitörü aşırı yakın tutmuyorsanız problem yaşamazsınız. Tavsiyem 27GN600-B.

Maksimum 4000 TL olacak şekilde monitör arıyorum. IPS, 1080p Full HD için bunun dışında üstü olmasın 2K veya 4K gibi. Ayrıca minimum 144 Hz ve 1 ms özelliğinde. G-Sync özelliğinin olmasını istiyorum. Sanırsam bu isteklerim aklımdakileri karşılayabiliyor. Çünkü maksimum en iyi biçimde 1080p ayarında takılmak istiyorum. Film ve oyun bayağı izleyip oynuyorum. Bunun için en uygun ve en iyi monitör tavsiyeleriniz nelerdir? Monitörler hakkında çok detaylı bilgim yok maalesef.
Hocam Msi Optix g271 öneririm

Yeni konular

Geri
Yukarı