4000 TL Ryzen 5 2600 sisteme ekran kartı önerisi

• AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci
  • MSI B350 GAMING PRO CARBON AMD Çipset Soket AM4 DDR4 3200MHz(OC) HDMI DP Anakart
  • Kingston 8 GB (1x8GB) HyperX Predator Black DDR4 3000MHz CL15 1.35V XMP Ram
  • Samsung 500GB 860 EVO SATA 3.0 (Okuma 550MB / Yazma 520MB) SSD
  • CoolerMaster 650W MWE Serisi 80+ Bronze Güç Kaynağı
  • Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3 Sabit Disk ST1000DM010
Arkadaşlar elimde olan parçalar bunlar, geriye ekran kart ve kasa kaldı, güzel bir şeyler önerir misiniz? Monitör daha sonra almayı planlıyorum şu an güzel bir şeyler varsa önerirseniz olabilir arkadaşlar. Teşekkürler.

Site olarak fark etmez, Newegg de olabilir, çok uygun bazı ürünler.
Bu sisteme RTX 2060 çok iyi olur. İşlemcinizi de biraz overclocklarsanız tadından yenmez. Kasa olarak cooler master gibi markalar tercih etmeye çalışın. Zaten kasa biraz kozmetik işi. Kaliteli bir markanın olsun yeterli.

Ucuz bir RTX 2060 ve ucuz bir 144 HZ monitör. 1200-1400 TL arası sanırım Amazon Acer model satıyordu şu an kullanıyorum 144 HZ 4 MS olabilir uygun fiyata satılırsa o alınabilir. Kasa olarak Phanteks P350X veya CM 511 yada NZXT 400 veya 500 modeli olabilir. Ancak kesinlikle RAM takviye etmelisin.
Teşekkürler tavsiyeni yapıcam. Monitör bunu tavsiye edermisin.

Bu sisteme RTX 2060 çok iyi olur. İşlemcinizi de biraz overclocklarsanız tadından yenmez. Kasa olarak cooler master gibi markalar tercih etmeye çalışın. Zaten kasa biraz kozmetik işi. Kaliteli bir markanın olsun yeterli.
Teşekkürler. RTX 2060 hem fikiriz. Sıra monitör ve kasa da.

Monitör ikiside olabilir AOC olan VA panel gayet iyi güzel. Tamamen sana kalmış tercih ancak RAM'i mutlaka takviye etmelisin.

Teşekkürler.

Söylemiş olduğum parçaları hali hazırda aldım. Şuan bütçem 4000 TL Newegg den Rtx 2070 düşünüyorum, ama sizlerinde yorumuna bakarak ona göre karar vereceğim.
Hiç düşünmeden ucuza bulursanız vega 64 alın bulamazsanız amd nin yeni çıkardığı kart türkiyeye geldiğinde 4000 TL civarı olur beklemen tavsiyemdir navi 7 ydi galiba

Sipariş vermediyseniz tavsiyem anakartınızı kesinlikle değişmeniz hem eski nesil hemde B350M performanslı değil bunu söyleyim geçmişte kullandığım bir anakart.
Asus Prime B450M-A AMD B450 Soket AM4 DDR4 3200(OC)MHz Micro ATX Anakart - incehesap.com alman daha iyi olacakıtr, b350 kartı sipariş vermiş olsan bile BIOS güncellemesi yapmadan kullanamazsın bunuda ekleyim.

RAM'i de kısa zamanda tedarik et yoksa oyunlarda biraz eziyet çekebilirsin kartı besleyemeyecek çünkü.

Ekran kartı olayına gelince büçyeni biraz aşıp Asus RTX2070 8GB DUAL OC 256Bit GDDR6 Ekran Kartı (DUAL-RTX2070-O8G) almanı öneririm, sonrasında da 2K bir monitör iş tamamdır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı