4000 TL Ryzen ve RX 580 Sistem Önerisi

ispoki

Hectopat
Konu başlığında açıkça belirttiğim üzere; 4000 TL civarında ryzen ve RX 580 sistem toplamak istiyorum.

Monitör konusunda viewsonic xg2401 moelinde karar kıldım. Bu ürünün siparişini bu akşam vereceğim için sistem için kalan param 4000 TL civarında. (500 TL daha çıkabilirim.) Genel olarak dota 2'den başka oyun oynamıyorum.

Parçaları görerek almak istediğim için, bir yere gidip tüm parçaları ordan almak benim için daha iyi olacak. Bu husus da bir sonraki sorunun meydana gelmesine neden oluyor... Nerden almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sinerji'de 4000 TL (Kasa değiştirilebilir, öylesine koydum)
sinerji.PNG

Cevaplar için teşekkürler. Harddisk ihtiyacım yok, 500 gb ilk eski harddiskimi kullanacağım. Anakart ı gigabyte b350 ve Ram i de 3200 MHz olarak 2x8 almak daha mı iyi olur ? Kasayı dark n10 olarak düşünüyorum ve psu da high Power 600w 80+ Olarak düşünüyorum. Nasıl olur sizce?

HDD'i çıkartıp Ryzen 5 1500X yerine 1600X alabilirsin. İtopya Bilgisayar'ın İstanbul / Kadıköy'de mağazaları mevcut. Gidip elden satın alabilirsiniz. Güvenilir ve kaliteli biryerdir. Bizzat kendim alışveriş yaptım. Ayrıca montaja ücret almıyorlar, ek olarak da sisteme 60 günlük deneme Windows 10 işletim sistemi yüklüyorlar.

4000TL.png

Mert yapma sen 4000 TL'ye RX470 mi? Bence o sisteme RX580+R5 1500X ya da 1600 iyi gider. Kasa Dark N10 alabilirsin. Ben daha dün aldım. Süper.

Cevap ve öneriler için tekrar teşekkürler. Daha önce belirttiğim gibi; harddisk ihtiyacım yok onun yerine makul bir 240 gb ssd almayı düşünüyorum.

4500 tl ye çıkabilirim ve önceliğim rx580. Ramlerin MHz değerlerinin 3200 olması bana oyunlarda katkı sağlar mı ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı