4000 TL Sistem Toplama Önerisi

ahmetsn

Hectopat
Yer
İzmir
Selam, 4000 - 4100 TL arası hem oyun hemde video edit yapabileceğim bir bilgisayar toplamam gerekli, lakin bilgisayar bileşenleri ile aram pek iyi değil. Sistemde sadece ekran kartı olmayacak önceliğim video edit olacaktır, ileride ekran kartı alacağım.

Tüm önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

APU bir sistem önerecem fakat diğer işlemcilere göre performans kaybı olucak. Diğer türlüde ekran kartı olmadan işlem yapılmayacak. Sistemi alıp hemen kullanmayacak mısınız?

Tavsiyem 2. Nesil APU ları beklemeniz.
Sebebi ise şuan 2400G 2060 gibi bir ekran kartıyla darboğaz yapabilir.
2. Nesil R5 3xxx serisine güveniyorum.

Fiyat performan olarak en iyi sistem Donanım Arşivinin İtopya üzerinden oluşturduğu hazır sistem bence.
Senin ihtiyaçların ve bütçen doğrultusunda işlemciyi R5 2600 yapıp RAM modelinin aynısından 1 tane daha ekleyip 2x8 yapıp 1 TB HDD ekleyip SSD modelinde 240 GB SU650 yaparsan şu sistem 4150 TL oluyor ve senin işin canavar gibi görecektir.

APU bir sistem önerecem fakat diğer işlemcilere göre performans kaybı olucak. Diğer türlüde ekran kartı olmadan işlem yapılmayacak. Sistemi alıp hemen kullanmayacak mısınız?

Kullanacağım fakat aralıklı değil, polis özel harekat sınavlarına hazırlanıyorum sadece elimin altında olmasını istiyorum.

Tavsiyem 2. Nesil APU ları beklemeniz.
Sebebi ise şuan 2400G 2060 gibi bir ekran kartıyla darboğaz yapabilir.
2. Nesil R5 3xxx serisine güveniyorum.

Arkadaşım ile bir sistem topladık en sonda resim sunacağım.
Fiyat performan olarak en iyi sistem Donanım Arşivinin İtopya üzerinden oluşturduğu hazır sistem bence.
Senin ihtiyaçların ve bütçen doğrultusunda işlemciyi R5 2600 yapıp RAM modelinin aynısından 1 tane daha ekleyip 2x8 yapıp 1 TB HDD ekleyip SSD modelinde 240 GB SU650 yaparsan şu sistem 4150 TL oluyor ve senin işin canavar gibi görecektir.

Dediğiniz gibi de mantıklı ama ben ekran kartını öncelik olarak yapmak istemiyorum sistem sadece montaj ve web tasarım için işimi görse yeter sonrasında ekran kartı almak aklımdaki.

Benim arkadaşım ile topladığım sistem

Tek fark işlemci 2700x olacak, başka mağazalarda daha uyguna bulabildim. Toplamda 4100TL geliyor.

367604

Kullanacağım fakat aralıklı değil, polis özel harekat sınavlarına hazırlanıyorum sadece elimin altında olmasını istiyorum.

Arkadaşım ile bir sistem topladık en sonda resim sunacağım.

Dediğiniz gibi de mantıklı ama ben ekran kartını öncelik olarak yapmak istemiyorum sistem sadece montaj ve web tasarım için işimi görse yeter sonrasında ekran kartı almak aklımdaki.

Benim arkadaşım ile topladığım sistem

Tek fark işlemci 2700x olacak, başka mağazalarda daha uyguna bulabildim. Toplamda 4100TL geliyor.

Eki Görüntüle 367604
Pc toplama sihirbazı - Bilgisayar toplama sihirbazı - incehesap.com Bu sistemi al bence. Daha iyi. He hocam r7 2700x olsun dersen 4367 tl olur. Ekran kartıda olsun dersen. + 350 tl ye. ePttAVM - AMD Radeon 2GB RX460 910486-002 GDDR5 128bit PCI Express 3.0 x16

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı