4000 TL sistem toplama

Bütçe
4000TL

cognito11

Femtopat
Selamlar, ben yazılımla uğraştığımdan ve elimdeki bilgisayar yetmemeye başladığından dolayı bir sistem toplamaya karar verdim. Oyun çok oynayan birisi değilim ve 3400G'nin Vega 11 GPU'su bana yeter diye düşünüyorum ve benim için asıl önemli olan işlem gücü olduğu için işlemci tarafında 3400G seçmeye karar verdim. Belki ileride ekran kartı eklerim ama şu an için öyle bir planım yok. Kasa ve SSD konusunda endişelerim var. Şu parça değişsin dediğiniz bir şey varsa yazarsanız çok sevinirim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3400G 1.298TL
Kasa: Dark Diamond Pro Mesh 426TL
PSU: High Power 500W 80+ 395TL
Anakart: Gigabyte B450M S2H 543TL
Ram: Corsair Vengeance 16 GB (2X8) 3200MHz 639TL
SSD: Crucial 480 GB BX500 495TL

Toplam: 3796TL

RAM'ler biraz pahalı, bunu tercih edebilirsiniz: G.Skill RipjawsV 16GB(2x8GB) 3000MHz DDR4 Ram Fiyatı

SSD olarak da bunu tercih edebilirsiniz, kafanız daha rahat olur bence: Kingston FURY 3D KC-S44480-6F 2.5 inç 480 GB SATA 6.0Gb/s | Trendyol

Onun dışında sistem güzel olmuş, güle güle kullanın.
Öncelikle yanıtınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. Crucial'ı çok övdükleri için ben de Crucial tercih edeyim demiştim ama sizce Kingston daha mı iyi SSD konusunda? Ve kasa abartılı olmuş mu sonuçta çok uzun bir süre sadece APU olarak kullanmayı planlıyorum.

Öncelikle yanıtınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. Crucial'ı çok övdükleri için ben de Crucial tercih edeyim demiştim ama sizce Kingston daha mı iyi SSD konusunda? Ve kasa abartılı olmuş mu sonuçta çok uzun bir süre sadece APU olarak kullanmayı planlıyorum.
Rica ederim. BX500 serisinde kronik sorun vardı, artık yok diyorlar ama güvenemiyorum :) O yüzden ben olsam HyperX Fury 3D alırdım. Kasa bence güzel olmuş. Şu kasalara da göz atabilirsiniz:

Ranker Virgo
Darkflash Pollux
Zalman ZM-T7
Zalman S2

Rica ederim. BX500 serisinde kronik sorun vardı, artık yok diyorlar ama güvenemiyorum :) O yüzden ben olsam HyperX Fury 3D alırdım. Kasa bence güzel olmuş. Şu kasalara da göz atabilirsiniz:

Ranker Virgo
Darkflash Pollux
Zalman ZM-T7
Zalman S2
DarkFlash Pollux sanki GameGaraj'ın ürettiği bir kasaymış gibi hissettim. Tasarımı ve fiyatı tam benim aradığım gibi, sanırım onu tercih edeceğim. Tekrardan teşekkürler önerileriniz için.

*AMD Ryzen 5 3400G
*Gigabyte B450M S2H
*Corsair Vengeance 16 GB (2x8) 3200MHz RAM
*Kioxia Exercia 500GB SSD
*Zalman T7
*High Power 500W 80+ PSU

Bu şekilde aldığınızda 3570, 93₺ tutuyor. GameGaraj'ın kalitesiz ve markası belli olmayan kasası yerine bunu tercih etmeniz daha mantıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı