4000 TL STRIX Z590-E anakarta RAM önerisi

Bütçe
4000
Arkadaşlar şimdi ben Intel kullanıyorum. i7 11700K ve XMP açmıştı montajı yapan abi bu da her RAM'de 0 bile alsanız etkinleştirileme olmayabiliyormuş. Şimdi bende bundan dolayı XMP'yi BIOS'ta iptal ettim ve sistemim gayet şu an iyi çalışıyor. Şimdi bu XMP AMD için iyi diyorlar tam frekans almak için ben Intel kullanıyorum ve hız aşırtmada yapmıyorum gereksiz mi RAM almak?

@NipponChemiConKYCap @387018 @405668 @Avukat Bey

Son düzenleme:
Arkadaşlar şimdi ben Intel kullanıyorum. i7 11700K ve XMP açmıştı montajı yapan abi bu da her RAM'de 0 bile alsanız etkinleştirileme olmayabiliyormuş. Şimdi bende bundan dolayı XMP'yi BIOS'ta iptal ettim ve sistemim gayet şu an iyi çalışıyor. Şimdi bu XMP AMD için iyi diyorlar tam frekans almak için ben Intel kullanıyorum ve hız aşırtmada yapmıyorum gereksiz mi RAM almak?

@NipponChemiConKYCap @387018 @405668 @Avukat Bey

2133 MHz'de kullanırsın XMP açmazsan. Ben olsam değiştiririm. Trident-Z RAM'ler ile bende sıkıntı çektim zamanında.

Sana kalmış birşey istersen böyle kullan istersen sat başka ram al. Ben olsam satıp yeni ram alırdım önerdiğim markayı yukarıya yazdım, Corsair ram'de iyi ama yazılımı rezalet.

Yani tam net olarak kaç MHz alıyor bakmadım sadece dün bilgisayarın hata nedenini bulabildim Gigabyte anakartımda böyle bir sorun olmadı ama ASUS anakartlarda XMP etkinleştirdiğinde RAM'lerden dolayı hata aşabiliyormuşuz bu 0 RAM olsa dahi yeni alacağım RAM CL'si düşük en ucuz CL16 olarak gözüküyor frekans bakımındanda 3600 2x8 16 GB olarak almayı planlıyorum sonraki süreçte aynı türden tekrar alıp 32 çekirdek yapmayı planlıyorum.

Geri
Yukarı