4000 TL Workstation & Gaming Laptop Önerisi

Süleyman A.

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisi
Hem ağır programları (Autocad, Rhino, 3Ds Max gibi), hem de yeni nesil oyunları COD, GTA vs. çalıştırabilecek 4000 TL'yi geçmeyecek laptop önerebilir misiniz?

Biraz araştırdım güvenilirlik ve parça uyumu olarak MSI almak mantıklı görünüyor.
İki bilgisayar da özelliklerine göre fiyatları gayet iyi görünüyor. GTX 950M DDR3 ile GTX 960M DDR5 arasında ne kadar performans farkı olur? 128 GB SSD + 16 GB RAM'li GTX 950M mi yoksa 8 RAM'li GTX 960M mi almak daha mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar...

4000 TL'nin az üzerinde ama 2 Gb 950m yerine 4 Gb 960m kullanabileceğiniz bir model mevcut ;

MSI GL72 6QF-641XTR Core i7-6700HQ 16GB 128GB SSD+1TB GTX960M 4GB 17.3" Full HD FreeDos | sanalmarketim

Havale ya da eft yaparsanız 29 TL fark çıkıyor ama memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Saygılar...

Merhaba ürünü inceledim gayet iyi bir pc ancak araştırırken Monster'ın benzer bir bilgisayarını buldum.
Abra A5 V7.1 15.6" Oyun Bilgisayarı
özelleştirme bölümünden 1TB 7200RPM HDD ve IPS Panel ekleyince 3739TL'ye geliyor.

MSI ile arasında ram farkı kalıyor. 16GB RAM olarak özelleştirilince toplam fiyat 3924TL oluyor.

Acaba MSI mı almak daha mantıklı yoksa Monster mı almak gerekir bu iki model arasında düşününce?

Bana kalırsa 100 TL fark çok da fazla değil. Ben hem kalite hem de görünüş bakımından MSI olanı tercih ederdim. Tabi ki tercih sizin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı