4000 TL'ye 256 GB SSD'li dizüstü bilgisayar tavsiyesi

taserzetsu

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B550 + Ryzen 5 5600( 4.8 GHz OC) | RX 6800 | Crucial Ballistix 2x8 (OC) | DarkFlash DLX21 | SE-224-XT (Arctic 2xP12) | 980 Pro | HyperX Alloy Origins 65 | HyperX Haste Wireless | HyperX Cloud II | Dell G3223D |
Meslek
Elektrik&Elektronik Mühendisi
Ailem dizüstü bilgisayar istiyor. Word, Excel tarzı programlar kullanılacak çoğunlukla. Çok pahalıya kaçmaya gerek yok ama bütçemi belirteyim 4000 TL ile 6000 TL arası bir şey olabilir. Yine tavsiyenize göre bütçeyi biraz daha arttırabilirim. 4 GB RAM yeterli olur diye düşünüyorum 8 GB gerek olmaz gibi fazla. SSD için ise hem Windows'un hızlı açılması hem de diğer fonksiyonların hızlı çalışması için 256 GB SSD'nin yeterli olacağını düşünüyorum. Zaten ekstra bir şey gerekirse taşınabilir 1 TB HDD almayı düşünebiliriz. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ayrıca yazıcı da alınıp çıktılar kullanılacak laptop ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok bilgim olmamakla beraber soruyorum, mesela neden ASUS değil de bu marka. Ve seçiminizin bu olmasının nedenini belirtebilir misiniz diğer laptoplara nazaran?

Bu bütçede 5300u almanızı öneririm hocam ondan seçtim diğer işlemcilere göre daha iyi.

Bu bütçede 5300u almanızı öneririm hocam ondan seçtim diğer işlemcilere göre daha iyi.

Dediğim gibi, yazıcı, Excel'ya da Photoshop programları kullanılacak. Biraz daha kısma şansımız olur mu bu kadar masrafa gerek var mı? 4 bin liralık laptoplar da işimizi görmez mi? Son kez bu konuda tavsiye verebilir misiniz?

Dediğim gibi, yazıcı, Excel'ya da Photoshop programları kullanılacak. Biraz daha kısma şansımız olur mu bu kadar masrafa gerek var mı? 4 bin liralık laptoplar da işimizi görmez mi? Son kez bu konuda tavsiye verebilir misiniz?

En az bunu almanı öneririm 4K da Celeron laptoplar var.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Tamam çok teşekkür ederim.
@messinicocugu tekrardan rahatsız ediyorum, 4 GB RAM düşük kalır diye birinden duydum ama sizce yeterli mi yukarıda yazdığım günlük işler için?

Kasma olursa 4 GB daha RAM ekleyebilirsin sonradan 4 GB'lada günlük işleri yapabiliyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı