4000 TL'ye 5600X ve ROG 550F için 32 GB RAM önerisi

Bütçe
4000
Ben de tavsiye üzerine bunu aldım.

Yanlış bilgi
Hocam AMD 5. nesil işlemcilerle en az 3600 MHz tavisye ediliyor ve buradan tavsiye almadan önce anakartınızın sitesine girin orada desteklenen RAM modellerine bakın çünkü desteklenmeyen model alırsanız PC sürekli hata verecektir. Son olarak RGB aydınlatması var diye de bence ürünlere normalde 1K falan fazla vermeye gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam AMD 5. nesil işlemcilerle en az 3600 MHz tavisye ediliyor ve buradan tavsiye almadan önce anakartınızın sitesine girin orada desteklenen RAM modellerine bakın çünkü desteklenmeyen model alırsanız PC sürekli hata verecektir. Son olarak RGB aydınlatması var diye de bence ürünlere normalde 1K falan fazla vermeye gerek yok.
Orada belirtilen ramler anakart ile test edilmiş ramler oluyor. Şuan bende f4-3600c16c-16gtznc model isimli ram var. Bu ramler anakartımın destek listesinde yer almıyor ve bahsettiğiniz gibi bir hata yaşamıyorum. Ramlerim 3600mhz cl16 ama ben 3800mhz cl16 şeklinde kullanıyorum.

Birde ekleme yapmak istiyorum yukarda attığım linkteki ramlerden biri 2x8'miş sabah yorgunluğu ile fark edememişim forum sahibi kusura bakmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı