4000 TL'ye GPS'i iyi telefon önerisi

Bütçe
3000-4000

a.cihangir

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 7 5700X
Inno3D Rtx 4070 Ichill x3 O.C.
GSKİLL RİPJAWS 3600 MHz Cl 18 DDR4 4*8 GB
Asus Rog Strix B550*F Gaming WIFI II
Samsung 980 Pro 1 tb Pci-e 4*gen4 ssd
Samsung Evo 870 1 tb SATA SSD
Dark maxima V20
kasa fanları 3*120mm akasa viper
Snowman T6 ultra (çift fanı silverstone airblazer 12r)
Gamepower ursa
Gamepower kizaru kulaklık
Steelseries Apex Pro Tkl
Lg 27GN600-b
Bütçe 3000-4000. Fotoğraf ve oyunla hiç işim olmaz. Chrome, Spotify, Instagram, alarm ve notları çok sık kullanırım. Yöneticiyim, telefon konuşması çok yaparım.
Aradığım özellikler:
  • Şebeke çekim gücü iyi olacak, konuşmalarda karşı tarafa net ses verecek. Özellikle hoparlöre alınca bu önem kazanıyor.
  • GPS iyi çalışacak, gezmeye gittiğim yerlerde vs. sık kayboluyorum. Çok sık bir yerleri bulmaya uğraşıyorum.
  • Isınmayacak.
  • Ses konusunda hem dışarı yüksek ses verecek hem de kulaklığa müzik dinlerken kaliteli ses verecek. Kulaklıkta yüksek ses önemli değil. Kalite önemli.
Ben gördüğüm kadarıyla Redmi Note 9 Pro, Realme 6 Pro, Poco X3 NFC arasında kaldım. Samsung M51 de var ama AMOLED'den nefret ediyorum. Sararıyor, hayalet ekran oluşuyor, pahalı. Redmi Note 9 Pro'nun GPS güzel sanırım, testlere baktım. 3 metrede netliyor, evin içinde bile uyduyu yakalıyor. Şebeke çekimi, mikrofonu ve müzik kalitesini bilmiyorum. Poco düşme testlerinde yamuluyor, çiziliyor. Özellik olarak, batarya ve ses olarak iyi. GPS olarak idare eder. Müzik Hi-Res varmış. Realme hiç duymadım ama hem Hi-Res hem de Dolby var. Ses kalitesi nasıl? GPS ve konuşma, şebeke nasıl? Bunları bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Redmi alınmaz hocam bu bütçede. Şuan devam ediyor mu bilmiyorum ama Mi 9'da GPS berbattı, şuan nasıl bilmiyorum ama şikayetçi olan çok kişi görmüştüm MIUI forumda. Root olaylarından anlıyorsanız Xiaomi telefonlara çok kolay Dolby digital hem de moto V8 sürüm kuruluyor, yazılım anlamında da en çok sorun çıkartıp moralinizi bozacak ya da aşırı memnun edecek cihaz da Xiaomi, tercih sizin. POCO X3 çok daha iyi Note 9 Pro'dan.

Redmi alınmaz hocam bu bütçede. Şuan devam ediyor mu bilmiyorum ama Mi 9'da GPS berbattı, şuan nasıl bilmiyorum ama şikayetçi olan çok kişi görmüştüm MIUI forumda. Root olaylarından anlıyorsanız Xiaomi telefonlara çok kolay Dolby digital hem de moto V8 sürüm kuruluyor, yazılım anlamında da en çok sorun çıkartıp moralinizi bozacak ya da aşırı memnun edecek cihaz da Xiaomi, tercih sizin. POCO X3 çok daha iyi Note 9 Pro'dan.
S4 Mini kullanıyordum. İflas etti artık. Android 7.1 ile güzel güzel takılıyordum taa ki kendi kendine açılıp kapanana dokunmatiği çalışmayana kadar.
Ben aldığım hiçbir teli stok romuyla kullanmadım. Hep Lineage gibi Custom Romlar kurdum. Note 9 Pro'nun mu GPS'i kötü?

Note 9 Pro'nun GPS'si bildiğim kadarıyla Galileo destekli. Daha hızlı ve daha kesin konum veriyor.
Çekim gücü iyi. Sesler de net.
MIUI severseniz tam size göre bence.

Epey sitesinde Galileo var diyor Poco için. Poco daha mı kötü. Açıkçası Note 9 Pro içime çok sinmedi.
Isınma var mı bu telde?
Kredi kartına iki taksit yapmıyor siteler, alamadım. 2 ay bekleyip Xiaom Mİ 10T alma kararı aldım. Saçmalık resmen.

Son düzenleme:
Epey sitesinde Galileo var diyor Poco için. Poco daha mı kötü. Açıkçası Note 9 Pro içime çok sinmedi.
Isınma var mı bu telde?
Kredi kartına iki taksit yapmıyor siteler, alamadım. 2 ay bekleyip Xiaom Mİ 10T alma kararı aldım. Saçmalık resmen.
Mi 10T daha mantıklı tabi, kalite sıralaması Mi>POCO>Redmi şeklinde markada.

3000 TL' ye Redmi Note 9 Pro 128 GB aldım. 6 ay kullanayım görüşlerimi yazarım. Çok acil telefona ihtiyacım vardı ve taksit yapmak zorundaydım. Bunu bu fiyattan 3 taksite buldum aldım. Gönlüm Poco X3 Nfc'de idi.

Geri
Yukarı