4000 TL'ye GTX 970 Tabanlı Sistem Toplama

Thesimp

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Evet sistemi arkadaşım için topluyorum. Haftaya Vatan'dan alınacak. Bir önceki bilgisayarından Z3 Plus kasası XIGMATEK güç kaynağı, HDD ve monitörü var. Ben böyle bir şey topladım, öneriniz var mı?

asdasd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi Intel Core i5 4690K, ekran kartını MSI GTX980 GAMING 4G alabilirsiniz. Eğer bütçenize fazla gelirse GTX970 alabilirsiniz. İşlemciyi fazla abartmaya gerek yok.

Render yapacak bile olsa Renderda da önemli olan ekran kartı işlemci değil. Bu ekran kartına i7 almanın bir mantığı yok. İşlemciden düşülüp ekran kartını yükseltmek daha mantıklı olacaktır.

işlemciyi i5 4690K yaparak ekran kartını GTX 980 ile değiştirdiğinizde oyun içinse emin olun çok daha fazla performans alacaksınız. Oyun için olan bi bilgisayara i7 takıp 970 takmanın bir manası yok.

Arkadaşların yorumlarına katılıyorum.

i5 4690K çok yeterli bir işlemci olacaktır. Youtube'de videoları izleyin çok düşük işlemciler bile %50 civarında işlemci kullanımı var oyunlar da kaldı ki 4690K çok rahat yetecektir. Asıl problem ekran kartı Gtx 970-980 de bile Ekran kartı GPU kullanımı %90'ların üzerinde tabi ultra ayarlarda.

Yani oyun için yapmanız gereken yükseltmenin ekran kartı olduğu apaçık ortada.
İşlemciyi i5 yaptıktan sonra benim önerim:
www.eksenbilgisayar.com: GALAXY (98NQH6DND2TX), GTX980 HOF, 4GB, GDDR5, 256 Bit, Ekran Kartı

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı