4000 TL'ye kadar 2K 144 Hz monitör önerisi

Daha fazla  
Merhabalar, sistemimi yeniledim ama monitörü unutmuşum. 2080 kullanıyorum ve 144 Hz 2K 27" ve mümkünse G-Sync olan bir monitör arıyorum ve aklımda bir soru var. Artık bildiğiniz üzere V-Sync üzerinden G-Sync çalışıyor, buna rağmen G-Sync daha mı iyi olur? Sonra monitör olarak aklımda birkaç model var, şöyle paylaşayım bütçem 4000 TL'ye kadar ama tabii ki hepsini kullanmak zorunda değiliz, 2000-3500 arası bir şeyler falan da olabilir, teşekkür ederim şimdiden.
Kavisli monitör biraz garip geliyor açıkçası, takıldığım şeyler şunlar; paneller arasındaki farkları bilemiyorum, hangisi iyidir, hangisi kötüdür, hangisi parayı hak ediyor. O yüzden sizlere danışmak istedim, sizin tavsiyeniz varsa onlara da açığım. Gönlüm biraz da olsa ASUS'tan yana ama kaç MS olduğunu bulamadım. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte AORUS 27" AD27QD 144Hz 1ms HDMI DP QHD FreeSync Gaming Monitör | ITOPYA

Gigabyte Aorus AD27QD 27" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync IPS Monitör 20VM0-AAD27QDSA-1EKR

Black Friday'de daha da düşecektir fiyatı. Bir süre kullanma şansım oldu, çok çok iyi bir monitör. Technopat'ın incelemesi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI kalitesi sizi pişman etmez
MSI Optix'lerden hiç birini önermiyorum. Uzun uzun deneyimleme şansım oldu hiç memnun kalmadım. Bir çok sıkıntısı var. MSI dışı bir markaya yönelin.
MSI'ın monitörleri genelde önerilmiyor forumda. Bir sürü konu açıldı sorunları için.

MSI'ın monitörleri genelde önerilmiyor forumda. Bir sürü konu açıldı sorunları için.
Evet bu yüzden MSI istemiyorum.
Predator XB271HUA Önerebilirim, Ancak 2K monitör için 4 Bin TL gereksiz gibi duruyor.
Yani üst limit dediğim gibi hepsini kullanmak zorunda değilim. 3000 3500 diye düşünüyorum ortalama.
Gigabyte AORUS 27" AD27QD 144Hz 1ms HDMI DP QHD FreeSync Gaming Monitör | ITOPYA

Gigabyte Aorus AD27QD 27" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync IPS Monitör 20VM0-AAD27QDSA-1EKR

Black Friday'de daha da düşecektir fiyatı. Bir süre kullanma şansım oldu, çok çok iyi bir monitör. Technopat'ın incelemesi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
G-SYNC siz bir ürün için çok değil mi?

Evet bu yüzden MSI istemiyorum.

Yani üst limit dediğim gibi hepsini kullanmak zorunda değilim. 3000 3500 diye düşünüyorum ortalama.

G-SYNC siz bir ürün için çok değil mi?
Eskisi gibi değil artık o durum. Sıkıntısız bir şekilde Gsync açılıyor Freesync monitörlerde de.

Eskisi gibi değil artık o durum. Sıkıntısız bir şekilde Gsync açılıyor Freesync monitörlerde de.
Peki o zaman araştırayım biraz bunu. Teşekkür ederim. Zaten 144hz bir monitör kullanıyordum bunu biliyorum da sadece aşırı bir özellik farkı var mı onu anlayamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı