4000 TL'ye sistem toplama

Bütçe
4000tl

TheDark57

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bu ay 4000 TL'ye bir sistem toplamak istiyorum. GTA 5, CS:GO, Valorant ve Unreal Engine oyun motorunu kaldırması lazım. Sizce 4000 TL'ye alınabilecek en iyi bilgisayar hangisi?

Selam arkadaşlar, bu ay 4000 TL'ye bir sistem toplamak istiyorum. GTA 5, CS:GO, Valorant ve Unreal Engine oyun motorunu kaldırması lazım. Sizce 4000 TL'ye alınabilecek en iyi bilgisayar hangisi?

APU sistem alıp ileride ekran kartı ekleyip ileriye yönelik bir tercih yapabilirsiniz. Çünkü örneğin RX 580 bile 8000TL olmuş iken harici ekran kartlı bir sistem almak bana mantıklı gelmiyor.

APU sistem alıp ileride ekran kartı ekleyip ileriye yönelik bir tercih yapabilirsiniz. Çünkü örneğin RX 580 bile 8000TL olmuş iken harici ekran kartlı bir sistem almak bana mantıklı gelmiyor.

Peki önerdiğin bir APU sistem var mıdır?
Bende APU sistemlere baktım ama anlamadığım için bir sistem seçemedim.

i5 10400F.

GTX 1050 ( ikinci el alın bence)

16 GB RAM 3000 MHz.

B460.

250 GB SSD.

Toplam fiyatları 20-30 arttırmama rağmen 3909. ama daha iyi performans için 2. el GTX 1050 bakmanızı öneririm. Yoksa işlemci kötü olur, bu da sizi üzer.

Peki önerdiğin bir APU sistem var mıdır?
Bende APU sistemlere baktım ama anlamadığım için bir sistem seçemedim.
Önerdiğim APU bir sistem yani toplanmış şekilde yok sistem parçalarını teker teker seçerek farklı sitelerden daha iyi toplayabiliyorsun.Örneğin isim vermek ne kadar doğru bilemem ama Can Sungurun son yaptığı APU sistem benim topladığım APU sistemden en fazla 1 hafta sonra video olarak yayınlandı.Onun topladığı sistemden 500tl daha ucuza anakartı daha iyi bir sistem topladım.APU alacaksan dual channel RAM kullanmayı ihmal etme.İşlemci olarak Ryzen 5 3400G bana göre APU için ve ileriyi yönelik olarak gayet iyi bir işlemci. Hocam özetle kendin topla sistemini hazır olarak belirli sitelerden cidden fiyatının altında olmadığı sürece alma.
Sonradan yapılan bir düzeltme:
Anladığım kadarıyla yukarda bahsettiğim sistem piyasadan kaldırılmış.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı