4000 TL'ye Üstün Oyuncu Sistemi Önerisi

• Konuyu başlatan yunusemre26
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 3B
8 GB RAM bana yetmez. Grafik tasarımı ve en son çıkan oyunları akıcı bir şekilde ultra ayarlarda oynamam gerekli.

- - - Güncellendi - - -

Evet çekirdekler önemli bence arkadaş i5 önermiş. Performansı nasıl sizce ?

8 Gb ram bana yetmez. Grafik tasarımı ve en son çıkan oyunları akıcı bir şekilde ultra ayarlarda oynamam gerekli.

Sen anlamak istemiyorsun değil mi ??
Önemli olan ekran kartıdır.Sonra işlemci gelir.
Ram 8gb yeterli olucaktır.GTX780 Ekran kart'lı sistem yazdım ama beğenmiyorsun.

- - - Güncellendi - - -

8 GB RAM bana yetmez. Grafik tasarımı ve en son çıkan oyunları akıcı bir şekilde ultra ayarlarda oynamam gerekli.

- - - Güncellendi - - -

Evet çekirdekler önemli bence arkadaş i5 önermiş. Performansı nasıl sizce ?

İ5 4670, FX8350'den hızlıdır

Tamam peki i5 mi iyi yoksa amd fx x8 8350 mi ?

- - - Güncellendi - - -

Sadece yardım istedim kafama gitmiyorum ama mantıgını anlamaya çalışıyorum bu işin

Ama o kadar pahalı ki intel.. 4 Çekirdek değilmi bu i7 3770 falan amd 8 çekirdek in 2 katı fiyat. Ekran kartıda aynı şekilde yani neden bu kadar pahalı olmak zorunda ? Bu yüzden amd tercih etmiştim. Bu arada bu i7 ler kaç çekirdek 4 dedim de öyle duymuştum ?
Recep abi'nin bir mesajı vardı 15 dakikadır onu arıyorum ama bulamadım maalesef, hatırladığım kadarıyla şu kısmı alıntı olarak yazmak istiyorum;
Ferrariye 4 yerine 8 tekerlek taksan yine aynı hızda gider, önemli olan motorudur akıllım!

Tamam arkadaşlar siz kazandınız. İntel Nvidia üzerine sistem kuracağım. Teşekkürler.
ekran kartını GTX 780 alıyorum.
İşlemci olarak bi sorum var i7 daha iyi olduguna göre bana bi i7 önerirmisiniz ?

- - - Güncellendi - - -

umut dalga geçme kendimi salak gibi hissediyorum. :) :) :)

Tamam arkadaşlar siz kazandınız. İntel Nvidia üzerine sistem kuracağım. Teşekkürler.
İşlemci olarak bi sorum var i7 daha iyi olduguna göre bana bi i7 önerirmisiniz ?

- - - Güncellendi - - -

Kardeşim şuanda zaten önünde 2 tane sistem önerisi mevcut. Hatta umut arkadaşımız kendi topladığı sistem üzerinde o kadar duruyor ki aynı sistemi 2 kez postaladı.

Son düzenleyen: Moderatör:

- - - Güncellendi - - -

Öyle hissetmene gerek yok kardeşim.
Sadece anlatmak istediğim bütçene göre (4000TL'ye) GTX780'li sistem topladım.
i5 4670 bütçeye uydu.O zaman bütçeni yükselt i7 4770 veya 4770k koyarsın.
4500TL olur öyle

- - - Güncellendi - - -

Kardeşim şuanda zaten önünde 2 tane sistem önerisi mevcut. Hatta umut arkadaşımız kendi topladığı sistem üzerinde o kadar duruyor ki aynı sistemi 3 kez postaladı.

Sadece anlaması için iki(2) defa tekrar ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı