4000TL 24 inç 144Hz monitör önerisi

Daha geçen Dell monitörü alan bir kişi geldiğinde monitörün açılmadığını söylemişti. Konuyu bulursam atarım son durumu bilmiyorum. Gigabyte'da bahsettiğiniz ölü piksel bence şansa dayalı bir hata ancak gerçekten de bunu çok kişi yaşamış baktığımızda.

Konuyu buldum. 4500 TL monitör önerisi

Elektrik almadığı söylenmiş ve ölü pikselden bahsedilmiş.

Olabilir hocam teknoloji şans işi. İsterseniz en kaliteli monitörü alın yine şans işi. Millet monitör olarak Gamepower, Rampage alıyor ama sorunsuz kullanıyorlar. Sorun olsa en başta bu merdiven altı yapılan monitörlerde olur. Burada böyle konu aramaya çıkarsak bir sürü buluruz. Önemli olan çözüm süreci.

Bu arada @takocem sanırım AOC'un IPS modeli de varmış.
Satışta yok hocam. Şuan da AOC monitör yok gibi bir şey Türkiyede.

Gigabyte da pivot var ama sadece yukarı ve aşağı. Yan döndürme yok. Gigabyte öneririm iyi monitördür. F/P. Ama ben işimi güvene alayım derseniz Dell G2422HS öneririm.

Ha bu arada yazılım, film, oyun diyorsanız direkt olarak 27inç öneririm. Dell G2722HS öneririm. Kendim kullanıyorum. Günümün %99'u yazılım ile geçiyor. Bazen hafta sonları hikayeli oyun oynuyorum gayet iyi. Hele ki yazılım da benim işimi daha da kolaylaştırıyor. İncelemesini atayım bakın isterseniz. Dell önermemim sebebi de sağlam ürün olması ve garantisi. Monitörünüz de sorun olduğunda ve onlar sorun olduğunu görünce evinize yeni monitör getiriyor. Siz de eskisini veriyorsunuz. Diğerleri gibi uğraştırmıyor. En başında garanti olsun diye yazmamın sebebi de Gigabyte model de ölü piksel çıkma oranı nedense çok fazla. Böyle indirime girince sürekli olarak ölü piksel konusu açılıyor. Dell'de daha az Gigabyte'a nazaran. İtopya sorun çıkarabiliyor ölü pikselde.

İlla ki 24inç istiyorum derseniz (bence 27 bakmalısınız gerçekten büyük bir fark var) Bu monitöre de bakabilirsin.
Düşük bütçede Asus önermem.

Tamamdır. Gigabyte, Lenovo ve Dell kalıyor galiba alabileceği monitörler arasında 😄
Evet biraz öyle, kötü bir durum.

Bu arada @takocem sanırım AOC'un IPS modeli de varmış.
Güzel monitör fakat satışta yok. Gigabyte güzel gibi fakat pivot özelliği yok.Forumlarda ışık sızması ve ölü pixelden şikayet edenler olmuş. Itopya mağazasına gidip monitörü denemeye gitsem mi diye düşünüyorum. Mağazada ghosting ölü pixel testi yapıyorlar mı bir bilginiz var mı.
Gigabyte da pivot var ama sadece yukarı ve aşağı. Yan döndürme yok. Gigabyte öneririm iyi monitördür. F/P. Ama ben işimi güvene alayım derseniz Dell G2422HS öneririm.

Ha bu arada yazılım, film, oyun diyorsanız direkt olarak 27inç öneririm. Dell G2722HS öneririm. Kendim kullanıyorum. Günümün %99'u yazılım ile geçiyor. Bazen hafta sonları hikayeli oyun oynuyorum gayet iyi. Hele ki yazılım da benim işimi daha da kolaylaştırıyor. İncelemesini atayım bakın isterseniz. Dell önermemim sebebi de sağlam ürün olması ve garantisi. Monitörünüz de sorun olduğunda ve onlar sorun olduğunu görünce evinize yeni monitör getiriyor. Siz de eskisini veriyorsunuz. Diğerleri gibi uğraştırmıyor. En başında garanti olsun diye yazmamın sebebi de Gigabyte model de ölü piksel çıkma oranı nedense çok fazla. Böyle indirime girince sürekli olarak ölü piksel konusu açılıyor. Dell'de daha az Gigabyte'a nazaran. İtopya sorun çıkarabiliyor ölü pikselde.

Bütçem artarsa güzel monitöre benziyor. Fakat 27 inç için pixeller belli oluyor diye şikayetler gördüm. Böyle bir sorunla karşılaştınız mı. O yüzden biraz 24inç taraftarıyım.

Güzel monitör fakat satışta yok. Gigabyte güzel gibi fakat pivot özelliği yok.Forumlarda ışık sızması ve ölü pixelden şikayet edenler olmuş. Itopya mağazasına gidip monitörü denemeye gitsem mi diye düşünüyorum. Mağazada ghosting ölü pixel testi yapıyorlar mı bir bilginiz var mı.
Yapıyorlardır ama dikkatli olun. Çünkü bir çok arkadaş itopya, vatan gibi yerlerden dediğiniz testleri yaparak aldı ama evlerine gelince ölü piksel ortaya çıktı. Heyecan olabiliyor, çalışanlar hızlı olmaya çalışabiliyor veya ışıktan belli olmuyor. Yani dikkatli olun. Gigabyte da pivot var ama sadece aşağı ve yukarı. Siz galiba yana çevirmek istiyorsunuz.
Bütçem artarsa güzel monitöre benziyor. Fakat 27 inç için pixeller belli oluyor diye şikayetler gördüm. Böyle bir sorunla karşılaştınız mı. O yüzden biraz 24inç taraftarıyım.
Hocam dediğiniz konu var ama bu monitörde yok. Monitörün kalitesine bağlı dediğiniz olay. Ben hiç bir şekilde yaşamadım. Rehberi okuyun zaten anlarsınız. Eğer ki gidip 27inç 1080p alırsanız dediğiniz olur. Ama kaliteli, düzgün bir şey alırsanız olmaz.

Bu modelin bir alt modelini kullanıyorum (G24F) teknik olarak zaten neredeyse birebir aynılar üst model ile %5'lik bir renk skalası farkı olması lazım. Monitörden memmunum çok uzun bir süre araştırarak aldım zaten tek sorunu eğer masan küçükse problem yaşayabilirsin çünkü monitörün ayakları çok büyük, o kadar büyük ki bazen klavyeyi ayaklarının üstünde tutmam gerekiyor onun hariçinde tek bir sıkıntısını görmedim ancak teknoloji işi özellikle de monitör işi çok sıkıntılı önerim 1 ölü pixel olsa bile iade alacak bir satıcıdan satın almanız ve özellikle bu modelde Hz'i yükseğe çektiğiniz zaman coil whine sorunu olduğunu yazıyorlardı ancak bende bir sorun olmadı.

Geri
Yukarı