4000TL 3D Yazıcı ve Filament Tavsiyesi

theRiokoyos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar. Arkadaşımla beraber 4000TL'ye koleksiyonluk figürler basmak için 3D yazıcı almayı düşünüyoruz. Ender 3 V2 gibi yazıcıların tablaları çok küçük geldi ölçüm yapıp gerçek hayatta baktığımız zaman. 4000TL bütçemize filament giderleri dahil değildir. Kaliteli PLA ve ABS filament önerilerinizi de bekliyorum.

Aşağıya aklımızdaki iki yazıcıyı bırakıyorum. Hangisi daha kaliteli baskı alır ve teknik olarak da daha gelişmiş bir yazıcıdır acaba? Evet aralarında ben bu konuyu yazdığım vakit 900TL gibi bir fark var.

Creality CR-10 V2 3D Yazıcı. Bu yazıcı bizi baskı alanı olarak otuza otuz santimetre yatay ve kırk santimetre yükseklik olarak büyük bir ölçü verdiği için gerçekten cezbetti.

Creality Ender 3 Max 3D Yazıcı. Bu yazıcı ise Yine bütçemize en yakın yazıcı ve bayağı önerildiğini gördüğümüz için cezbetti. Bunun tek eksisi 40 değil, 34 santimetre yüksekliğe sahip olması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendim kullandım. Gayet iyiydi. Yazıcı geldiğinde size küçük bir pakette filament verecekler. Onu direkt çöpe atım.

Kendim kullandım. Gayet iyiydi. Yazıcı geldiğinde size küçük bir pakette filament verecekler. Onu direkt çöpe atım.
Beyaz veya siyah renk filament arasında bir fark olur mu acaba? Boyamak için direkt beyaz basmayı düşünüyoruz kolaylık açısından.

Sizin kullandığınız yazıcı nedir acaba? Deneyimlerinizi birazcık anlatır mısınız, eğer siz de isterseniz tabii ki.
Anlatıyım. 16 yaşındayım pek teknik bilgim yok. 1.5 yıl oldu yazıcıyı alalı. Ender 3 Pro modeli var bende. İlk hatayı Türkçe kurulum izleyerek yaptım. Adam kalibrasyon işlemini anlatmadığı için aldığım baskılar inanılmaz kötü oluyordu. Hatayı teknik servise yazdım. Bir cevap alamadığım için kendim başladım sorunu aramaya. Kalibrasyon yapmam gerektiğini anladım en sonunda. Sonrasında bu şekil 4-5 sorunla daha karşılaştım. Bu iş yeni olduğu için sorunları kendiniz çözmeniz gerekiyor. Güç kaynağının içini açıp lehim yaptığım bile oldu. Şu an bir problemim yok. ABS basmak için attığınız yazıcıların etrafını kaplamalısınız o da çok iyi olmaz. PLA alın. Sorunuz olursa buradayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı