4000TL bilgisayar toplama

mixreis

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar doların fiyatı yüksek ancak sabırsızım yeni bir pc toplayacağım şuanki bilgisayar çok eskidi.

Öncelikle bende 24 İNÇ SAMSUNG S24B350 monitör var 1920 x 1080 ilerde daha yüksek çözünürlük alabilirim belli olmaz.

Güç kaynağını önceden almıştım www.vatanbilgisayar.com: SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 750W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

Oyun için dizeceğim kasma veya düşük fps istemiyorum. Akıcı olsun ses falan yapması sorun değil iyi soğutsun Overclocktan anlamıyorum ilerde öğrenirim illaki OC Genie 4 tuşuyla yetinirim :D

Böyle bir sistem toplamıştım sizler sayesinde araştırdığım bilgilere dayanarak.

Sıvı soğutma yerine hyper 12 evo daha mı iyidir veya taktığım soğutma yeterli ise bilemiyorum işlemciyi i74790K yapsam bir farkı var mıdır? Renderle uğraşmam ama onun yerine 240 gb SSD mi alsam ne önerirsiniz arkadaşlar bir hatam var mı ?

Her yoruma açığım acil konu arkadaşlar.

toplama pc.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde bazı değişiklikler yapman gerek. Anakart'ı değiştir msi gaming 5 veya 3 yap. Bir de gtx970 ekran kartı koymuşsun, bu ekran kartı işlemciye yüklenecek işlemci iyi olsa bile en az bir i7 4790 koyman gerek. Yani gtx970 için yeterli bir işlemci değil.

SSD'yi Samsung evo 840 al, kasayı da 230 t alabilirsin. 650 wat yeter, tabi çift ekran kartı falan filan oc için de 750 wat ile gelen 550 tl'lik kasalar var. Cooler master falan onu da alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı Msi'nin bios'unu sevdim, sevdiğim markadır dual bios açısından 5 yerine 7 aldım. Birde 750 watt bende varken 650 watt'a boşa para vermeyeyim. Kasadan memnunum ancak işlemciyi i7 4790k yaparsam bütçe biraz aşacak. SSD'yi 240 yapsam iyice bütçe elden gider bugün toplayacağım bu arada Vatan'dan.

Teşekkür ederim Ram konusunda da bilgim yok link atar mısınız acaba ?

Online oyunlar için İntel seçtim, o işlemciyi çok öneren gördüm yoksa Amd toplayacaktım yani iyi ki araştırmışım :D

Oncelikle herkese selamlar ben i7 işlemcili ekran kartı nvidia 960x olan bi bilgisayar toplamak istiyorum 3500 4000 civarı bi bütçem var neler önerirsiniz öyle çok bilgim yok ama 16 gb ram için yeterli butcemi yoksa 4500 falan mı yapmak lazım bu arada monitör klavye fare hepsi içinde

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı