4000TL civarı monitör dahil sistem toplama

Michael Scofield

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda bir sistem alacağım, her parçayı teknofiyat.com'dan yardım alarak ucuz satan yerlerden seçiyorum. Fakat ufak tefek aklıma takılanlar var. Monitör ve anakartta kararsız kaldım. Ayrıca Coil Whine sorunu beni çok rahatsız ediyor. Alıyorsun, coil whine çıkıyor, gönderip 1 ay beklyiorsun, sistem hazır yatıyor ekran kartsız. Arkadaşlar Coil Whine ile karşılaşma ihtimalim en düşük olan GTX970 hangsidir? Bu arada MSIGTX970 almayı düşünüyordum, sanırım eksende kalmamış, o yüzden ASUSGTX970'i buraya koyuyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Elimde 500GB eski bir HDD var. İşlemciyide stok soğutucu ile kullanacağım bir süre. Overclock'u ilerleyen zamanlarda düşünüyorum.

Daha ucuza aynı ürünleri bulabileceğim güvenilir bir yer söylerseniz çok iyi olur, fiyatı 4000TL'ye çekmem çok iyi olacaktır.

İşlemci : INTEL Core i7-4790K 4 GHz LGA1150 İşlemci - Ürün Kategorileri 1063TL
Ekran Kartı : ASUS GeForce Strix GTX970-DC2OC-4GD5 GTX 970 4GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı - Ürün Kategorileri 1250TL
Kasa : CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA - Vatan Bilgisayar 441TL
Ram : G.SKILL RipjawsX (F3-12800CL9D-8GBXL), 8 GB Dual KIT, (2x4GB) DDR3-1600MHz, 252TL
Anakart : ASUS Z97-PRO GAMER Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart - Vatan Bilgisayar 630TL / MSI Z97A GAMING 6 Z97 LGA1150 DDR3-3300(OC) MHz Anakart - Ürün Kategorileri 597TL
Monitör : VX2363Smhl-W LED IPS MONİTÖR - Vatan Bilgisayar 630TL / Asus 23.6" Vn247H Geniş Ekran Led Monitör - Vatan Bilgisayar 646TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir fark yok mu? Slotlar vs. Ayrıca monitör ve ekran kartı için ne dersiniz?

Ayrıca HDD'nin eski olması montajda bir sorun çıkartır mı?

Monitör için AOC alabilirsiniz hem LED hem IPS monitör. ASUS'un sallanma sorunu vardı diye hatırlıyorum. Sabit diskin sorun olacağını pek sanmıyorum zaten boyutları standarttır 3.5 inch olması lazım. Kasaya kızakla takılıyordu yanlış bilmiyorsam.

Şimdi sallanma sorununu bende hatırladım, doğru hatırlıyorsunuz. AOC hangi modeli tavsiye edersiniz? Tepkime süresi de önemli benim için.

Bu sistem gayet iyi olacaktır. OC yapacaksanız birkaç şeyi değiştirmek lazım. Fiyatı 4000 TL yapmak için bunları koydum. Yoksa sisteminiz çok sağlam. 500 GB HDD yetmeyebilir belki o yüzden ekledim. Belki benim gibi arşiv yapıyorsunuzdur :D Tabi o sistemi almak istiyorsanız Nova Bilgisayar veya Eksen Bilgisayar'ı öneririm.
TOPLAM : 3.436,13 TL
KDV (%18) : 618,50
NAKİT / HAVALE (TL) : 4.054,63 TL
[TBODY] [/TBODY]

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı