4000TL telefon önerisi

Bütçe
4000 TL
Günlük kullanıcı iseniz Galaxy A52 öneririm. Çok oyun oynuyorsanız POCO X3 Pro alınabilir. POCO F3 için bütçenizin yeteceğini düşünmüyorum.

4500'e belki çıkabilirim ama yazılım dert değil o işle haşır neşirim Custom ROM atabilirim ve işlemci benim için önemli uzun ömürlü olsun. Ama genelde günlük kullanım için alacağım.
Neden A52 önerdiniz bilmiyorum işlemcisi berbat onun yerine POCO X3 alırım.

A52 ve X3 NFC modelinin oyun performansları benzer düzeyde. SD 732G ile 720G modelleri birbirinden farklı modeller değil, Qualcomm firmasının model aldatmacası. Sadece 732G modelindeki Adreno 618 modelinin GPU frekansı, SD 720G modelinde kullanılan aynı model GPU'ya göre biraz daha yüksek. Bunun farkı da %5 civarıdır. A52 ekran, kamera dolayısıyla X3 modelinden daha iyi bir cihaz ayrıca. RAM artısı da mevcut. Arayüz olarak da Samsung arayüzü daha iyi.

A52 ve X3 NFC modelinin oyun performansları benzer düzeyde. SD 732g ile 720G modelleri birbirinden farklı modeller değil, Qualcomm firmasının model aldatmacası. Sadece 732g modelindeki adreno 618 modelinin GPU frekansı, SD 720G modelinde kullanılan aynı model GPU'ya göre biraz daha yüksek. Bunun farkı da %5 civarıdır. A52 ekran, kamera dolayısıyla X3 modelinden daha iyi bir cihaz ayrıca. RAM artısı da mevcut. Arayüz olarak da Samsung arayüzü daha iyi.

Ondan bahsediyorum işte 500-600TL'ye değmez bence ayrıca A52 ile F3'un yurt dışı fiyatları aynı yani fiyatları birbirine yakın olacaktır. Bu yüzden A52 yerine POCO F3 daha mantıklı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı