RTX 4070 Ti için güç kablosu önerisi

Arkadaşla sorunlarımız aynı aslında bu forum üzerinden yardımcı olursanız bende memnun kalırım.

Hocam anakart modeli MSI Mortar b-650M hatırlamıyorum bakmam gerekiyor.

Evet 24 pin girişi var anakartın senin psun 18 pin çıkışı sağlıyor 18 pin dönüştürücü alman gerekiyor yani keşke PSU almadan forum açsaydın kablolu setiyle alırdın.

Hocam elinizde bulunan bu kabloyu 1 girişi güç kaynağına takılıyor onu oraya tak ve bundan 2 tane olması lazım elinde minimum. İkisini takıp sonra 4 tane başın 3 tanesini o ekran kartından çıkan kabloya takacaksın. 24 pin girişi ile alakan yok senin.Eki Görüntüle 1717465

Anakarta ne bağlayacak kablo gelmemiş adama.

Evet 24 pin girişi var anakartın senin psun 18 pin çıkışı sağlıyor 18 pin dönüştürücü alman gerekiyor yani keşke PSU almadan forum açsaydın kablolu setiyle alırdın.

Anakarta ne bağlayacak kablo gelmemiş adama.
Güç kaynağının içinden çıkıyor arkadaşın sorusu ekran kartına nasıl güç verecek? Anakartıma ne takacağım diye sormamış. O PSU içinden yeni nesil güç kablosu çıkmamış diyor.

Hocam benim hatam eksik/hatalı bir anlatım ile konu açtım. Benim sorunum ekran kartı ile ilgili. Kısaca özet PSU eski - Ekran kartı yeni. Sorunum ise şu ekran kartını PSU'ya bağlayamıyorum.

Hocam resimlerde gösterdiğim uçları yazdığım şekilde taktığında bir sorun kalmayacak.
1679955898567.png

1679955949709.png

Yeni konular

Geri
Yukarı