4200 TL Tulpar T7 laptop için monitör tavsiyesi

Bütçe
4200

Hidekai

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta olduğu gibi oyuncu monitörü alacağım fakat özellikler kısmına gelince bayağı bir kafam karıştı.
Yaklaşık bir hafta önce 280 Hz ASUS monitörü almıştım ama Max aldığım 240 Hz oldu. Monitörü açıp sağ üstte 240 yazdığını gördüm ve ürünü geri gönderdim "ölü pikselden dolayı".
Şimdi baktığımda QHD, wqhd, G-Sync, Free Sync gibi şeyler var ve kimileri DisplayPort olmadan HDMI kablosu ile o kadar Hz alınmayacağını DisplayPort olması gerektiğini söylüyorlar. İşin tuhaf yanı normal ürünle.
Beraber gelen HDMI kablosunu taktım ve sağ üstteki değer 240'a çıktı sayı olarak orada göstermelik mi duruyordu yoksa monitör destekliyor muydu? Bu konuda bilgisi olan birisi beni aydınlatırsa sevinirim. Bu arada illa 240 olacak diye bir kaide de yok 165 Hz de olabilir.
Şimdi ben bu kablo olmadan "Pusat type c/dp kablo" tam performans almıyor muydum veya alamaz mıyım?
Bu kabloyu almayı düşünmemin sebebi laptopumun arkasında Type-C girişi var. Bu dönüştürücüyü alınır mı?
- Laptopum: "Tulpar T7 v21.5.1 17, 3" oyun bilgisayarı"
- Almayı düşündüğüm monitör: ASUS TUF Gaming VG27WQ1B kavisli oyuncu monitörü – 27 ınç wqhd (2560x1440) 165Hz Extreme Low Motion blur™,freesync™ Premium 1ms MPRT HDR10.

Yeni konular

Geri
Yukarı