45 TYT 70 YDT netleri ile öğretmenlik gelir mi?

Curesto

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
YDT için günlük makalesini okuyan, o makalenin analizini yapıp sıfatıdır, zarfıdır, fiilidir listesini çıkartıp kısacası makalenin hakkını vererek okuyan ve test çözme tekniğini bilen öğrencinin YDT adına zorluk çekeceğini düşünmüyorum ancak iş keşke YDT ile bitse. YDT ile de bitmiyor, dil öğrencisinin TYT'yi yapması da bekleniyor. Dil sınavı öğleden sonra 15.45'te yapıldığı için alan dışı giren çok fazla öğrenci oluyor. YDT'yi 50-60 net bandında yapıp TYT'yi çok iyi yapan bir sayısal öğrencisi, sınavı fulleyen öğrencinin kat kat önüne geçiyor.

Merhaba bir sorum olacaktı. Maalesef bende TYT'yi yapamayan ama YDT'yi Full'e yapan adaylardan biriyim. 40 tane TYT neti yapsam ve 70-75 YDT yapsam öğretmenliğe atanabilir miyim? Dershanedeki rehber öğretmenim rahatlıkla öğretmenlik bölümlerinin geleceğini söylüyor. Üçüncü senem bu sene artık kazanmak istiyorum.

Hocam en yakın arkadaşlarımdan 2 tanesi YDT girecek ve ikisi de dil konusunda süperler. YDT kısmını senin gibi çözüyor ancak TYT sen korkuyorlar. Sıralama kısmınız hakkında pek bilgiye sahip değilim ancak rakipleriniz ya benim arkadaşlarım gibi dil süper ya dil sınıfına yatmak için gidiyor.

Sizlerin onların önüne atması için maalesef TYT için çalışmanız lazımdı. Eğer iyi okullar ilk 5K da ise ve YDT için 100k giriyor ise bence sor tamamen varsayımsal konuşuyorum. Zaten netlerinizi puan olarak çevirip sitelerden öğrenebilirsiniz sadece hatırlatmak istedim rekabeti.

Kazanırsın herhalde. Ben de giricem YDT'ye ama kelime bilgim sınava göre sıfır. Okulumda yeterli kişiyi toplamamıza rağmen dil sınıfı açılmadı. Okuldaki ingilizceye göre kelime bilgim yeterli ama sınav çok değişik geliyor. Paragrafları anlıyorum, şıkları anlayamıyorum. Ydt 30 falan yapıcam galiba. TYT'den de 50-60'a yaklaşırım. Umarım kazanırsın istediğin yeri.
Bir de 2 senedir mezuna kaldığın için ailen sana birşey diyor mu?
Ben kazanamazsam kalmayı düşünüyorum da "1 sene evde oturamazsın git" falan diyorlar bana

Sıralamanın ne geleceği hakkında net bir yorum yapmak zor. Benim tahminime göre 15-20 bin aralığında bir sıralama gelir bu netlere, bu netlerle de öğretmenlik okuyabilirsiniz.

Hocam son birkaç haftadır pek çok kişinin sizi darladığının farkındayım. Kimimiz kesin olarak bilemeyeceğin tarzda sorular da soruyor ancak 55-60 TYT/75 YDT neti ile ilk 8K'ya girebilir miyim sizce? Bir tahminde bulunmanız mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Estağfurullah, bilgim doğrultusundaki soruları cevaplamaya çalışırım. 60 TYT 75 YDT ile tahminimce ilk 7 bin aralığı gelir. Belki gelmeyebilir de sadece tahmin olduğunu belirtmek istiyorum. Sınav zorluğu, sınava giren kişiler etken.

Yeni konular

Geri
Yukarı