450-500 TL FPS oyunları için mouse tavsiyesi

Schutz

Hectopat
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi 450-500TL aralığında (zorlarsam 600 olabilir) oyuncu faresi arıyorum. Genelde palm tutuyorum fakat aim training ve zorlandığım maçlarda claw tutuş ile aim aldığımı fark ettim. Büyük ihtimalle claw tutuş için fare bakacağım. Uzunluk 19.3 - genişlik 10.2.

Önerilen mouseler: DeathAdder V2.
Zowie S1.
Zowie FK1+-b.
Zowie EC1.
Rival 600.
Basilisk serisi.

Şunu da belirteyim alacağım mousenin beni uzun yıllar götürmesini istiyorum mesela 5 yıl önce aldığım kulaklık ve fareyi halen daha kullanıyorum. Sadece son 2 yıldır farem küçük gelmeye başladı ama o zamanlar çok oyun oynamadığım için sorun etmemiştim. (Rival 100 kullanıyordum)

Şimdiden teşekkür ederim.

Ben de Deathadder V2 öneririm Hz değeri ve tepkime süresi açısından o Bütçe de en iyi mouse. Ve kaliteli Razer mouse açısından iyidir.
Hocam Deathadder v2nin sensörünün diğerlerinden daha iyi olduğunu duymuştum fakat çoğu arkadaşım razer yerine zowie al diyorlar sebebini sorunca geçerli bir sebep söylemiyorlar. Nedir bu zowienin olayı? Profesyoneller kullandığı için mi herkes övüyor yoksa gerçekten razerdan vs. iyi mi?

-Razer DeathAdder V2
-Zowie EC1
-Steelseries Sensei Ten
-Zowie S1
-Endgame XM1 (biraz aşıyor bütçenizi ama iyidir)
-Razer Viper (Farede eskiden kronik bir sorun vardı şuan mevcut mu bilmiyorum)
-HyperX PulseFire Surge
Hocam Deathadder v2nin sensörünün diğerlerinden daha iyi olduğunu duymuştum fakat çoğu arkadaşım razer yerine zowie al diyorlar sebebini sorunca geçerli bir sebep söylemiyorlar. Nedir bu zowienin olayı? Profesyoneller kullandığı için mi herkes övüyor yoksa gerçekten razerdan vs. iyi mi?
Çok bir fark yok sensörleri arasında. O yüzden sensör konusundan çok eliniz hangisinde daha çok rahat ediyor ona bakmanız lazım. Bir de tuş hissiyatı vs. var tabi. Zowie genelde profesyonel oyuncuların tercihi olduğundan bizim gibi insanlarda çok büyük bir etki oluşturuyor. Fakat bence bu doğru değil. Çünkü biz normal bir kullanıcıyız :).

İlla sensör konusuna değinmek istiyorsanız Zowie daha kötü sensör kullanıp daha pahalıya satıyor fareleri. 3360 sensör kullanıp 500 TL'den aşağı fareleri yok lakin onun fiyatındaki çoğu fare 3389 sensör kullanmakta.

Hocam ikinize de çok teşekkür ederim ben de az önce araştırdım iki fare arasında çok büyük farklar olmadığını gördüm Rocket Jump Ninja her ne kadar Razer'in switchlerini övse de redditte deathadder v2 - zowie s1 kullanan birisi ikisinin arasında çok anlaşılır bir fark olmadığını ele hangisi uygunsa onun alınması gerektiğini yazmış. Malum korona dönemindeyiz ve hangisi elime olur bakamayacağından dolayı Deathadder v2'de karar kılıyorum en kötü elime olmazsa iade ederim diye düşünüyorum.

Hocam ikinize de çok teşekkür ederim ben de az önce araştırdım iki fare arasında çok büyük farklar olmadığını gördüm Rocket Jump Ninja her ne kadar Razer'in switchlerini övse de redditte deathadder v2 - zowie s1 kullanan birisi ikisinin arasında çok anlaşılır bir fark olmadığını ele hangisi uygunsa onun alınması gerektiğini yazmış. Malum korona dönemindeyiz ve hangisi elime olur bakamayacağından dolayı Deathadder v2'de karar kılıyorum en kötü elime olmazsa iade ederim diye düşünüyorum.
İkisi çok farklı fareler birbirinden ama. V2 ergonomik bir fare. Alacağınız fareyi şuan kullandığınız fareye göre değerlendirip alın bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı