450 TL laptop soğutucu tavsiyesi

508516

Centipat
Açılan konuların üstünden biraz geçtiği için yeni bir konu açmak istedim. Hangi kategoriye açacağımı bilemedim. Ama havaların iyice ısınmasıyla bir laptop soğutucuya ihtiyacım var. Hem laptopu biraz yükseltmek hem de daha fazla hava almasını sağlamak için laptop soğutucu stand önerilerinize açığım. Bütçem 450 TL ama daha iyi bir seçenek görürsem 500'e kadar çıkabilirim.
Aklımda bu ürün var ama sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum.

Rampage AD-RC10 X-Gust Siyah 6 Fanlı Rainbow Işıklandırmalı Notebook Soğutucu Stand

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıda ki ürünü öneririm.

Aşağıda ki ürünü öneririm.

Çok fanlı ürünlerin fazla ses yaptığını söylediklerini gördüm bunun sesi nasıl acaba?

Buna bakabilirsin.
Önceden de çoğu kişi önermiş. Bunu düşüneceğim. Bir de Monster Pusat var, biraz daha pahalı ama alüminyum kasa olduğu için daha iyi soğutur mu diye düşünmekteyim

Çok fanlı ürünlerin fazla ses yaptığını söylediklerini gördüm bunun sesi nasıl acaba?

Rahatsız edici bir sesi yok. İş yaparken veya oyun oynarken hiçbir şekilde sesi duymuyorsunuz.
Tek fanlı cihazlardansa kullandığınız laptopun alt ızgaralarının üstüne denk gelen 4'lü veya 6'lı soğutucular daha çok iş yapıyor. Bu güne kadar her çeşidini kullandım soğutucuların en iyi verimi bu şekilde buldum.

Monster Pusat hakkında;
a. Bu fanı niye almalıyım?
-Yüksek işlemci tüketen oyunlarda ve video düzenleme gibi işlemler için daha iyi performans alırsınız.
-Hava akışı sağlamak için altına birkaç kitap koymak yerine daha etkili bir işlem olarak tercih edilebilir.
-Laptop kritik sıcaklığa ulaşıyor ise (eğer ki laptop boştayken bile yüksek sıcaklıklara geliyorsa sorunu çözmek için önce işlemci macun değişimi, tozların temizlenmesi ve bilgisayarınız kendi fanların dönme kontrolü yapılmalıdır.)
-Oyunlarda TDP sınırına takılıyorsanız. (TDP'ye ulaşınca frekansınızda düşme olacaktır. Çözüm olarak TDP limitini arttırabilirsiniz. Bu da size sıcaklık olarak geri yansıyacaktır.)

b. Bu fanı niye almamalıyım?
-Fiyat/performans olarak daha iyilerinin olduğuna inanıyorum. Fiyatı 220-250TL olmalıydı.
-Bir fan için gerçekten ağır. Çok fazla taşıyacaksanız daha hafifini seçmelisiniz.
-Laptop zaten 80 dereceyi nadir geçiyorsa çoğu oyunda almanıza gerek yok. Pek etkisi olmuyor.

Yani ben onun yerine
Bunu öneririm.

Monster Pusat hakkında;
a. Bu fanı niye almalıyım?
-Yüksek işlemci tüketen oyunlarda ve video düzenleme gibi işlemler için daha iyi performans alırsınız.
-Hava akışı sağlamak için altına birkaç kitap koymak yerine daha etkili bir işlem olarak tercih edilebilir.
-Laptop kritik sıcaklığa ulaşıyor ise (eğer ki laptop boştayken bile yüksek sıcaklıklara geliyorsa sorunu çözmek için önce işlemci macun değişimi, tozların temizlenmesi ve bilgisayarınız kendi fanların dönme kontrolü yapılmalıdır.)
-Oyunlarda TDP sınırına takılıyorsanız. (TDP'ye ulaşınca frekansınızda düşme olacaktır. Çözüm olarak TDP limitini arttırabilirsiniz. Bu da size sıcaklık olarak geri yansıyacaktır.)

b. Bu fanı niye almamalıyım?
-Fiyat/performans olarak daha iyilerinin olduğuna inanıyorum. Fiyatı 220-250TL olmalıydı.
-Bir fan için gerçekten ağır. Çok fazla taşıyacaksanız daha hafifini seçmelisiniz.
-Laptop zaten 80 dereceyi nadir geçiyorsa çoğu oyunda almanıza gerek yok. Pek etkisi olmuyor.

Yani ben onun yerine
Bunu öneririm.
Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı