450 TL Ryzen 5 3600 için CPU soğutucu önerisi

RyzeX

Hectopat
Merhaba iyi forumlar dilerim,

CPU için soğutucu arıyorum. Kasamın hava sirkülasyonu da iyi değil. Yaz aylarının gelmesiyle beraber CPU %10 ve alt derece kullanımda boşta 55-70 derece arası çalışıyor. Antalya'da yaşıyorum.

İşlemcim Ryzen 5 3600 stokk fan.

Kendi açımdan şu an değerlendirdiklerim:

MSI Core Frozr s MSI CORE FROZR S CPU Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Arctic Freezer 34e-Sports Duo kırmızı CPU soğutucu Arctic Freezer 34 eSports DUO CPU Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bu arada AIDA testlerinde işlemci dehşet verici sıcaklıklara ulaşıyor. 10 saniye içinde 100 dereceleri gördüğüm oldu.

Kasadaki fanlarım da kasayla gelen stok fanlar. 3 önde 1 arkada egzoz fan olarak takılı.
Bütçede biraz fiyatı azaltırsam Akasa Viper 12cm s-Flow adlı fanı da egzoz olarak almayı düşünüyorum.

Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arctric Freezer bütçeniz için sizi tatmin edecek bir soğutucudur. Görsellik isterseniz Wraith prisim alabilirsiniz.
Performans açısından bu bütçede daha iyi bir seçenek yok değil mi?

Bence yok.

Hayır stabil 4MHz 1.3v.

Hocam Wraith'lerin performansı kötü değil mi bu modellere göre? Işıklı olmasını bende istiyorum ama Antalya sacağı şakaya gelmiyor 40 derece bugün.

O zaman düz Arctic alın sizin için daha iyi olacaktır bütçenizi arttırabiliyorsanız sıvı soğutma bakabilirsiniz. SilverStone Tundra Serisi TD02-E Intel / AMD Tüm Soketlerle Uyumlu Sıvı Soğutma Sistemi (SST-TD02-E) - İşlemci Soğutucu - #EVDE KAL | Teknobiyotik.
Örnek olarak büyük ihtimalle iyi soğutmada sağlar size.

Bahsettiğiniz fiyata sıvı soğutma alabilirsiniz. Akabinde atmış olduğunuz ürünlere nazaran en az 20 derece daha iyi soğutma sağlıyacaktır.

Tavsiye: COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120 120mm İşlemci Sıvı Soğutucu | ITOPYA

Eknot: Sıvı soğutmalarda bilinmeyen markalar kesinlikle tercih etmemeye özen göstermelisin. Sıvı teması yaparsa sistemin komple zarar görebilir.

O zaman düz Arctic alın sizin için daha iyi olacaktır bütçenizi arttırabiliyorsanız sıvı soğutma bakabilirsiniz. SilverStone Tundra Serisi TD02-E Intel / AMD Tüm Soketlerle Uyumlu Sıvı Soğutma Sistemi (SST-TD02-E) - İşlemci Soğutucu - #EVDE KAL | Teknobiyotik.
Örnek olarak büyük ihtimalle iyi soğutmada sağlar size.
Bu güvenilir bir markamıdır patlama falan yaşanmaz sanırım ?
Bahsettiğiniz fiyata sıvı soğutma alabilirsiniz. Akabinde atmış olduğunuz ürünlere nazaran en az 20 derece daha iyi soğutma sağlıyacaktır.

Tavsiye: COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120 120mm İşlemci Sıvı Soğutucu | ITOPYA

Eknot: Sıvı soğutmalarda bilinmeyen markalar kesinlikle tercih etmemeye özen göstermelisin. Sıvı teması yaparsa sistemin komple zarar görebilir.
Review videosunu izledim çift fanlı model olarak yukarda ki modeli düşünüyorum şu an silverstone.

Yeni konular

Geri
Yukarı