4500-4800 TL Monitör Dahil PC Toplama

Mehmet ünal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 2016'da kendime yeni bir pc dizmeyi planladım ve şimdi de onu gerçekleştirmek isityorum ama herkesten farkı bir tavsiye geldiği için buraya yazmaya başvurdum başlıkta da dediğim gibi 4500-4800 bütçem var. Monitör dahil piyasadaki bütün oyunları kasmadan oynayabileceğim bir sistem istiyorum.

@furkanxdgs4 arkadaş overclock yapmayacaksa 6600k para israfı 240 GB SSD fazla gelir. Gtx 970 gayet yeterli
Overclock yapmayabilir ama gelecekte işlemcinin yetmediği bir zamanda O.C yaparak performans yükseltebilir. 240GB SSD ise Windows ve birkaç tane güzel oyun için ideal. 120GB sadece Windows için yeterli. 1080P'de +70FPS alıp oyuna girmek için 90 saniye beklemesi gereksiz bence. Onun yerine 60 saniyede girip +50FPS alması daha mantıklı bence.
@Mehmet ünal arkadaşım bu sistem 1080P monitör için idealdir. İstersen sıvı soğutmayı daha güzel bir şey alabilirsin. Sıvı soğutmadan anlamadığım için bir şey diyemiyorum.

Dosya Ekleri

• 4700TL Sıvı Soğutmalı Monitörlü sistem.png
    4700TL Sıvı Soğutmalı Monitörlü sistem.png
    37,1 KB · Görüntüleme: 208
i5 6600, Z serisi anakartlarla OC edilebiliyormuş "Skylake" olduğu için. 6600K ile aralarında 70TL fiyat farkı var. Ayrıca "K" alınırsa ekstra soğutucu masrafı çıkıyor.
6600 Bana yeter, sonra da soğutucu alırım, sessiz çalışır deyip bunu aldım ben. Normalde H170 yada B150 alacaktım anakartı da ancak sadece Z kalmış ellerinde, olsun dedik.
Bence Z170 gereksiz H170+6600 gayet iş görür. Bu bütçeye de rahatlıkla GTX 970 sığar ancak monitörden kısmak gerekir, bende onu istemediğim için 960 aldım. Her türlü işimi, on numara performansla görüyor.
Arkadaşta 1080p oynayacak heralde. 960 her türlü işi görüyor, 1080p'de zorlanmıyor.

i5 6600, Z serisi anakartlarla OC edilebiliyormuş "Skylake" olduğu için. 6600K ile aralarında 70TL fiyat farkı var. Ayrıca "K" alınırsa ekstra soğutucu masrafı çıkıyor.
6600 Bana yeter, sonra da soğutucu alırım, sessiz çalışır deyip bunu aldım ben. Normalde H170 yada B150 alacaktım anakartı da ancak sadece Z kalmış ellerinde, olsun dedik.
Bence Z170 gereksiz H170+6600 gayet iş görür. Bu bütçeye de rahatlıkla GTX 970 sığar ancak monitörden kısmak gerekir, bende onu istemediğim için 960 aldım. Her türlü işimi, on numara performansla görüyor.
Arkadaşta 1080p oynayacak heralde. 960 her türlü işi görüyor, 1080p'de zorlanmıyor.
Anladım ben sizi. Bütçenize göre güzel sistem toplamışsınız. Z170A'lar İ5 6600'ları O.C edebiliyor diye bir söylenti çıktı ama videoyla vs. kanıtlandığını görmedim. "K" ibareli işlemciler direk O.C edildikleri için aşırı derece bilgili olmadan da O.C edilebiliyor. Zaten ben de GTX970 önermedim. Çünkü GTX970 2K monitörler için üretilmiş. Onun yerine 1080P monitörler için en iyi ekran kartı olan R9 380X'i önerdim. Monitörden de kısma yapmadım. Sonuçta bu bütçeye 2560x1440 çözünürlükte bir monitör alınamayacağından 1080P için güzel bir monitör önerdim. Kasa ise 700W ve Zalman olduğu için önerdim. Sıvı soğutma da önerdim. 240GB SSD önerdim. Arkadaşın bütçesi 4800TL iken içine herşeyi sığdırdım bence. Biryerlerden de kısman yapmadım. Gayet güzel bence.
Bu arada önerdiğim monitörde HDMI yokmuş. HDMI olan modelini öneririm:
Asus VP247H Monitör

Bir daha baktım da, bir sitede adam ASRock Z170 ile i5 6400'a OC yapmış. Açıkçası pek umrumda değil, işlemcim i5 6600K bile olsaydı OC yapacağımı sanmam, şu hali ile her ihtiyacımı fazlası ile görüyor. İlerisi için desek zaten yatırımı istemeden de olsa anakarta yapmış oldum, yani ihtiyaç durumunda en üst seviyelerden biri eklenebilir.
Genel sisteme bakınca topladığın sistem güzel. Ekran kartında benim kafam başka yere gitti, ondan 970 dedim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı