4500-5000 TL monitör dahil sistem tavsiyesi

Bütçe
4500-5000

Ribozom

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba. Meşhur sorunlu bilgisayarım en sonunda cortladı. Bunun üzerine monitör dahil iyi sayılabilecek bir sistem toplamak istiyorum. Bütçem en fazla 5000 oluyor. Daha fazla ekleyemem. Ayrıca ekran kartının VRAM'i en az 6 GB olmalı, kasanın hava akışı iyi olmalı ve içinde depolama olmasına gerek yok. Diğer cihazdan kalan SSD ve HDD'yi kullanacağım. Biraz çabuk olması lazım o yüzden 2. elle uğraşamam.

Herkese merhaba. Meşhur sorunlu bilgisayarım en sonunda cortladı. Bunun üzerine monitör dahil iyi sayılabilecek bir sistem toplamak istiyorum. Bütçem en fazla 5000 oluyor. Daha fazla ekleyemem. Ayrıca ekran kartının VRAM'i en az 6 GB olmalı, kasanın hava akışı iyi olmalı ve içinde depolama olmasına gerek yok. Diğer cihazdan kalan SSD ve HDD'yi kullanacağım. Biraz çabuk olması lazım o yüzden 2. elle uğraşamam.
Geri kalan paraya monitör bakabilirsin.

Şöyle bir kombinasyon yaptım:
*Ryzen 5 3500X
*Gigabyte B450M-H
*Aerocool Cylon 500W RGB
*ADATA XPG Gammix D30 8 GB 3000 MHz
*Aerocool Menace Saturn 2 tane FRGB fan bulunuyor.
*ASUS ROG Strix RX 570 8 GB
Monitörü ucuzlatabilirsem diye böyle bir sistem düşündüm. Bunun hakkında yorumlarınız neler? @Caner Uncu

Şöyle bir kombinasyon yaptım:
*Ryzen 5 3500X.
*Gigabyte B450M-H.
*Aerocool Cylon 500W RGB.
*Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000 MHz.
*Aerocool menace saturn 2 tane frgb fan bulunuyor.
*ASUS ROG STRIX RX 570 8 GB.
Monitörü ucuzlatabilirsem diye böyle bir sistem düşündüm. Bunun hakkında yorumlarınız neler? @Caner Uncu

Sistem güzel fakat ROG STRIX 570 yerine 580 tercih edebilirsin.

Sistem güzel fakat ROG STRIX 570 yerine 580 tercih edebilirsin.
580 yapınca bütçem aşıyor malesef.
@Ribozom
Güncel GPU alın hocam bütçeyi biraz daha sıkıp.
Sıkılmış hali 5000 oluyor malesef.

Kasa'yı Corsair Carbide Spec Delta RGB 550W 80+, SSD'yi Toshiba Kioxia Exceria 240GB, ekran kartı'nı XFX AMD Radeon RX 570 RS XXX Edition, Anakart'ı Gigabyte B450M S2H.

Toplam 5008TL.

Geri
Yukarı