4500-5000 TL sistem toplama

Egezy009

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 4500-5000 arası bir bütçem var geleceğe dönük beni en az 4-5 yıl götürecek, asıl amacı oyun oynamak olan ama edit de yapabilceğim bir PC toplamayı düşünüyorum. Bayadır da araştırıyorum. Sizin de görüşlerinizi almak istedim.

Benim aklımda şu hazır sistemi ' TEKNOKING/AMD Ryzen 2700X/GIGABYTE RTX 2060 OC 6GB GDDR6/16GB DD4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA ' işlemcisini Ryzen 3600'e yükselterek almak var ama almadan önce yine bu ayarda bir öneri istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı yükseltmenizi şiddetle öneriyorum. Sistem onun dışında güzel. Sadece anakart böyle bir sistem için çok düşük. Ayrıca 4-5 yıl götürmekten kastınız ileri dönüklükse bekleyin. 2020'de Intel de AMD'de soket değişikliğine gidecek. Yükseltme yapmak isterseniz anakartı da değiştirmeniz gerekecek.

Anakartı yükseltmenizi şiddetle öneriyorum. Sistem onun dışında güzel. Sadece anakart böyle bir sistem için çok düşük. Ayrıca 4-5 yıl götürmekten kastınız ileri dönüklükse bekleyin. 2020'de Intel de AMD'de soket değişikliğine gidecek. Yükseltme yapmak isterseniz anakartı da değiştirmeniz gerekecek.
evet ileriye dönük olmasıydı, çok teşekkür ederim bilgi için bilmiyordum o olayı

Bütçeniz ne kadar bilemiyorum. Ancak B450 chipsetli anakartlar Ryzen 9'ları bile destekliyor. Kaldı ki Ryzen 9 alabilecek durumunuz varsa zaten bu fiyat/performans ürününe yönelmeniz bile yanlış. Anakart giriş seviyesi, chipseti güzel. Meblağ sorununuz yoksa X570 chipsetli bir anakart alabilirsiniz. Kısacası yanlış bilgi vermemek adına, aldığınız anakart fiyatına göre sundukları ile yeterli.

Bütçeniz ne kadar bilemiyorum. Ancak B450 chipsetli anakartlar Ryzen 9'ları bile destekliyor. Kaldı ki Ryzen 9 alabilecek durumunuz varsa zaten bu fiyat/performans ürününe yönelmeniz bile yanlış. Anakart giriş seviyesi, chipseti güzel. Meblağ sorununuz yoksa X570 chipsetli bir anakart alabilirsiniz. Kısacası yanlış bilgi vermemek adına, aldığınız anakart fiyatına göre sundukları ile yeterli.
Teşekkür ederim bilgi için hocam

Rx 5700 sapphire pulse 2700
R5 2600 900
Gigabyte s2h 450
Corsair vengeance 8gb 200
1 tb seagate 7200 rpm 260
Kasa 300 tl istediğiniz (hava akışı iyi olan)
600w psu 450 tl

Bütçeyi 300 tl daha zorlarsaniz gerçekten iyi bir pc ye sahip olabilirsiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı