₺4500 sistem toplama

Bütçe
4500-5000

Dogus123

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar.

Benim bütçem 4500-5000₺ arasında. Monitörsüz alacağım. Sizlerin tavsiyesi nelerdir? Konsol kullanıcısıyım. Artık malum oyun fiyatları ve konsol fiyatları aldı başını gidiyor, ben de bir sistem toplamak istiyorum. Baştan söyleyeyim: 60 FPS takıntım yok, alıştım yıllardır Xbox ve PS4'de 30 FPS'e ama 60 FPS olursa fena olmaz. Bu tamamen kendi bütçeme uygun olduğu için topladığım bir sistem, oyun oynayan bir insanım. AC Odyssey, Fortnite, Forza Horizon 4, NBA 2K21 tarzı oyunları sık oynuyorum ama hikayeli oyunları da oynamak istiyorum. Shadow of the Tomb Raider, yeni çıkacak AC vallhala, Cyberpunk 2077 tarzı oyunları oynamak istiyorum. Sizce bu sistem 30 FPS'de olsa sorun değil, açar mı bu oyunları? Grafik takıntım birazcık var. Yüksekten aşağıya çekmek istemem ama sizin yorumlarınız, düşünceleriniz çok önemli. Kendimi ifade edebilmek için biraz uzun yazdım, şimdiden teşekkürler.
Bu arada SSD tavsiyesi sormayı unuttum. Önemli olduğunu duymuştum. Onu da tavsiye ederseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201006_003602_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_20201006_003602_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    72,3 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_20201006_003612_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_20201006_003612_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    65,5 KB · Görüntüleme: 46
Attığınız sistemi pek önermem. Daha iyisi toplanabilir ;

( 2 adet )

5016.44 TL

Attığınız sistemi pek önermem. Daha iyisi toplanabilir;

( 2 adet )

5016.44 TL

Çok teşekkür ederim fakat YouTube üzerinden FPS sonuçlarına baktım gayet güzel görünüyor bir darboğaz denilen bir şey varmış bu söz konusu olur mu yani benim gibi bir konsol oyuncusuna batar mı acaba?

Çok teşekkür ederim fakat YouTube üzerinden FPS sonuçlarına baktım gayet güzel görünüyor bir darboğaz denilen bir şey varmış bu söz konusu olur mu yani benim gibi bir konsol oyuncusuna batar mı acaba?
Söz konusu olmaz. Sizin bahsettiğiniz darboğaz, işlemci darboğazı olsa gerek. İşlemci darboğazı, işlemcinin ekran kartını besleyecek güce sahip olmaması sonucunda oyun sırasında droplar yaşanmasına sebep olur.

Fakat bu sistemde darboğaz %0 falan olur diye tahmin ediyorum. Ryzen 3 3100, 1650 Super'i çok rahat besleyebilecek bir işlemci. Yani kısacası olmaz.

Söz konusu olmaz. Sizin bahsettiğiniz darboğaz, işlemci darboğazı olsa gerek. İşlemci darboğazı, işlemcinin ekran kartını besleyecek güce sahip olmaması sonucunda oyun sırasında droplar yaşanmasına sebep olur.

Fakat bu sistemde darboğaz %0 falan olur diye tahmin ediyorum. Ryzen 3 3100, 1650 Super'i çok rahat besleyebilecek bir işlemci. Yani kısacası olmaz.
Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için listeme ekledim biraz daha araştırma yapıp 1 hafta içerisinde alacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı