4500 TL Ekipman Önerisi

Mustafa Aşkın

Decapat
Herkese merhaba arkadaşlar, yakın zamanda bir sistem satın aldım ve sistemi aşağıya bırakıyorum:

Bu sisteme stoklar gelince RX 6500 XT yeni çıkan ekran kartını takacağım. Bununla birlikte üniversite sınavına hazırlanıyorum ve umarım kazandıktan sonra üniversite süreci ve daha sonrasına beni götürecek oyuncu ekipman önerisi isteyeceğim sizlerden. Bu ekipmanlarda lütfen bana yardımcı olun:
  • Mouse.
  • Klavye.
  • Monitör.
  • Mouse pad.
Bu dördü için de toplam 4500 lira bütçem var. Dilerim ki bütçemin fazlasını monitör için harcayayım, kalan parayla da yine klavye, mouse ve mouse pad satın alabileyim. Tabii bunlar da iyi markaların ürünlerinden olsun. Benim bildiğim Logitech. Şu konuda bana kombin önerilerinizi bekliyorum.
Not: RX 6500 XT ilerleyen zamanda takacağım onunda fiyatının 4500 lira ve yukarısı olmayacağını düşünüyorum. Umarım :)
Çok teşekkür ederim şimdiden.

RX 6500 XT şu an 6000 liraya satılıyor haberin olsun. Ayrıca bir önceki jenerasyonun en güçsüz kartı olan RX 5300 bile bu karttan güçlü. Artık oradan hesap et.

Herkesin tavsiyesi, oyuncu ekipmanlarına daha az bir bütçe ayır ve bilgisayarın bileşenlerine öncelik ver olacaktır ve ben de bunu öneriyorum sana.

RX 6500 XT şu an 6000 liraya satılıyor haberin olsun. Ayrıca bir önceki jenerasyonun en güçsüz kartı olan RX 5300 bile bu karttan güçlü. Artık oradan hesap et.

Hocam kesinlikle almam o zaman bu kadar basit. Daha da üstüne koyarım 3060 Ti alırım ama bu sistem onu besler mi diye o yüzden korkuyorum.

Herkesin tavsiyesi, oyuncu ekipmanlarına daha az bir bütçe ayır ve bilgisayarın bileşenlerine öncelik ver olacaktır ve ben de bunu öneriyorum sana.

Hocam link yukarıda satın almış bulunmaktayım ve şu an o bilgisayardan yazıyorum. Kesinlikle haklısınız ama benim için şu anda bu dört ekipmanı da almam önemli. Elimde 10 yıllık klavye ve mouse var. Ayrıca kullandığım monitör de 5ms 1440x900 19"

Hocam kesinlikle almam o zaman bu kadar basit. Daha da üstüne koyarım 3060 Ti alırım ama bu sistem onu besler mi diye o yüzden korkuyorum.

Hocam link yukarıda satın almış bulunmaktayım ve şu an o bilgisayardan yazıyorum. Kesinlikle haklısınız ama benim için şu anda bu dört ekipmanı da almam önemli. Elimde 10 yıllık klavye ve mouse var. Ayrıca kullandığım monitör de 5ms 1440x900 19"

İncehesap indirimlerini takip edersen eğer iyi fiyattan oyuncu ekipmanlarını alabilirsin ayrıca İtopya'da indirim var diye biliyorum şu anda, her cuma Gaming gecesi oluyor İncehesap'da oraya bakarsın

600 TL Civarı Para Kalıyor bunlar tam ideal ekipmanlar.

Monitör 3000 TL

Klavye 450 TL

Mouse 300 TL

Mouse Pad 200 TL

Tabii ki besler. 5600G var işlemci olarak. 650W PSU'nuz da var. (Ama büyük ihtimalle değişmesi gerek, güvenilir değil sonra sizin parçalarınıza sıkıntı yapar ani bir elektrik kesintisinde)

80 Plus sertifikası var ayrıca UPS kullanıyorum sorun çıkarsa garantiye yollayacağım iyi bir PSU taktırırım garanti bitmeden üzerine para verip. Bu PC'ye sizce hangi PSU almalıyım?

Çok çok teşekkür ederim.
600 TL civarı para kalıyor bunlar tam ideal ekipmanlar.

Monitör 3000 TL.

Klavye 450 TL.

Mouse 300 TL.

Mouse pad 200 TL.

Eyvallah hocam sağ olasın.

80 Plus sertifikası var ayrıca UPS kullanıyorum sorun çıkarsa garantiye yollayacağım iyi bir PSU taktırırım garanti bitmeden üzerine para verip. Bu PC'ye sizce hangi PSU almalıyım?
Bunlardan herhangi biri işinizi görecektir.

Geri
Yukarı