4500 TL Ekran Kartı ve Kasa Hariç Monitörlü Sistem Toplama

Hocam yukarıda belirtmiştim görmediniz sanırım. Maalesef bütçeyi kısmak zorunda kaldık. Bütçe 3000 tl oldu beklenmedik bazı durumlardan dolayı. Yinede tavsiye için çok teşekkür ederim. Sizi yoruyorum böyle ama bu bütçeye göre bir sistem daha yapar mısınız?

Aynen görmedim şimdi farkettim. Üstteki sistemde bir kaç değişiklik yaptım bakalım beğenecek misin?

AMD RYZEN 5 1600 3.6 GHz AM4+ 65W Wraith Amd AM3 AMD

Asus Prime B350-Plus AM4 Ryzen DDR4 Hdmi Usb3.1 Ses kartı, Adaptör asus

ADATA XPG DDR4 3200 CL16 GOLD 16GB*2

TOSHIBA 3,5" 1TB 64M 7200 Desktop HDD(HDWD110UZSVA

Adata 128gb Ssd Disk Asu800ss-128gt-c 2.5'' 560/300 3d-nand - n11.com

Xigmatek Xtk-Tb-0600A Tauro 600W 80Plus Bronze Moduler Flat Fiyatı

Benq Gw2470h 24 Va Full Hd 4ms Monitör - n11.com

3002 TL

Beğenmek ne demek. Ellerinize, gönlünüze sağlık. Şimdi iki sorum olacak. Kısa süreliğine fiyattan tasarruf etmek için RAM`leri 16`dan 8`e düşürebilir miyiz?
İkinci olarak bilgisayarı biz kendimiz kuracağız. BİOS ta extradan bir işlem yapmamız gerekecek mi?

Ryzen sistemler RAM konusunda çok hassastır. İdareten tasarruf yapacaksan sistemden HDD'yi çıkar almışken bir kere 16 GB al tam al başın ağrımasın sonra. BIOS'ta yapacağın iş başta en güncel sürüme güncelleyip sonra RAM frekansını 3000 MHz'e çıkarmak olmalıdır.

Ryzen sistemler RAM konusunda çok hassastır. İdareten tasarruf yapacaksan sistemden HDD'yi çıkar almışken bir kere 16 GB al tam al başın ağrımasın sonra. BIOS'ta yapacağın iş başta en güncel sürüme güncelleyip sonra RAM frekansını 3000 MHz'e çıkarmak olmalıdır.
Anladım cevap için çok teşekkür ederim. Peki bu anakart markasını değiştirsek BİOS ayarlamadan kaçma imkanımız var mı ? :) Ya da zor bir işlem mi onu da bilsek iyi olur.

BIOS güncellemesi yapmak çok basit bir işlem korkmana gerek yok.
  • Anakartının sitesine girip son sürüm BIOS'u indir.
  • İndirdiğin dosyayı USB belleğe at.
  • BIOS'a girip Q-Flash sekmesinden USB'yi seçip güncelleyebilirsin.

BIOS güncellemesi yapmak çok basit bir işlem korkmana gerek yok.
  • Anakartının sitesine girip son sürüm BIOS'u indir.
  • İndirdiğin dosyayı USB belleğe at.
  • BIOS'a girip Q-Flash sekmesinden USB'yi seçip güncelleyebilirsin.
Çok teşekkür ederim cevap için. Kuzenim ile bir araya gelip son dokunuşları yapacağız. En son toplanan sistem için bir fikriniz var mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı