4500 TL monitör dahil giriş seviye sistem toplama

Bütçe
4500

Mr. KEY

Kilopat
Selamlar. Pek fazla oyun oynayan biri değilim. Arkadaşlarla arada PUBG Mobile, TFT gibi düşük sistem gerektiren oyunlar oynuyorum ve bunun yanında video içeriği tüketiyorum. Bunları minimum bütçe ile yapmaya çalışıyorum. Dün açtığım konuda ki tavsiyelerden yola çıkarak paylaşacağım sistemi toplamaya karar verdim. Bu parçalardan kronik sorunlu ya da performansı çok kötü olan var mı? Siz ne tavsiye edersiniz? Overclock yapmayacağım için A320 çipsetli bir anakart yeterli olur diye düşünüyorum. Bütçem 4500 TL bunun 3500'ünü kasaya 1000 TL monitöre ayırdım. Farklı oranlama ile tavsiye edeceğiniz bir sistem var mı? Ayrıca bu alacağım ilk masaüstü sistem olacak. Parçaları doğru seçememekten ve birleştirememekten çok çekiniyorum açıkçası. Technopat'taki sistem toplama rehberlerinden faydalanarak bu işi başarabilir miyim? Kıymetli yorumlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Ryzen 3. nesil almanızı tavsiye ederim. Anakartı da B450 seçin.

Mesela hangi işlemciyi önerirsiniz? R5 1600 belirttiğim oyunlar için yeterli olmaz mı? Açıkçası düşük sistem oyunlarını oynamak için fazla para harcamak istemiyorum. A 320 anakartla B450 anakart arasında performans farklı olur mu yoksa tek fark OC yapabilmek mi?

Mesela hangi işlemciyi önerirsiniz? R5 1600 belirttiğim oyunlar için yeterli olmaz mı? Açıkçası düşük sistem oyunlarını oynamak için fazla para harcamak istemiyorum. A 320 anakartla B450 anakart arasında performans farklı olur mu yoksa tek fark OC yapabilmek mi?

Hocam i3 10100F artı H410M anakart yapabilirsiniz. Daha iyi olur.
Bir de o SSD yerine Patriot brust tercih edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyundan yana sıkıntı olmaz. Genel olarak render için topladığınızdan bütçe varsa Ryzen 5 3600 + B450 almanızı öneririm. A320 ile arasındaki fark da OC'dir. Fakat ileriye dönük olması için B450 almanız en iyisi olur. Söylemeyi unutmuşum bütçe varsa RAM'i de 16GB yapın.

Sistem işlerinden pek anlamam ama Intel konusunda tam bir cahilim arkadaşlar hangi işlemci hangi anakarta olur hangi RAM iyi olur inanın bir fikrim yok. AMD sistemleri forumdan sağdan soldan okuduklarımdan biliyorum. Bir el atın konuya iyi parçaları seçelim beraber.

Oyundan yana sıkıntı olmaz. Genel olarak render için topladığınızdan bütçe varsa Ryzen 5 3600 + B450 almanızı öneririm. A320 ile arasındaki fark da OC'dir. Fakat ileriye dönük olması için B450 almanız en iyisi olur. Söylemeyi unutmuşum bütçe varsa RAM'i de 16 GB yapın.

Render için toplamıyorum yanlış anlamışsınız. Video içeriği üretiyorum diye okudunuz sanırım. Sadece video içeriği "tüketiyorum". Bütçemde belirttiğim gibi kasa için 3500 monitör için 1000 TL. Tabi ki belirli kırpılmaları göze alarak yeterli bir sistem toplamaya çalışıyorum. Ek olarak sadece belirttiğim oyunları oynuyorum.

Şöyle genellersek yanlış olmaz: Intel oyun için, RAM frekansı AMD kadar önemli değil. AMD render ve oyun için. RAM frekansı daha önemli. Daha bilgili biri daha iyi yardımcı olacaktır.
Sistem işlerinden pek anlamam ama Intel konusunda tam bir cahilim arkadaşlar hangi işlemci hangi anakarta olur hangi RAM iyi olur inanın bir fikrim yok. AMD sistemleri forumdan sağdan soldan okuduklarımdan biliyorum. Bir el atın konuya iyi parçaları seçelim beraber.

Render için toplamıyorum yanlış anlamışsınız. Video içeriği üretiyorum diye okudunuz sanırım. Sadece video içeriği "tüketiyorum". Bütçemde belirttiğim gibi kasa için 3500 monitör için 1000 TL. Tabi ki belirli kırpılmaları göze alarak yeterli bir sistem toplamaya çalışıyorum. Ek olarak sadece belirttiğim oyunları oynuyorum.
O zaman arkadaşın da dediği gibi i3 10100F alabilirsiniz. Kusura bakmayın 😅

Yani video izliyorsunuz. Doğru anladım değil mi?
Hocam şimdi öneri yapıyorum.

Yani video izliyorsunuz. Doğru anladım değil mi?
Hocam şimdi öneri yapıyorum.

Video, film izliyorum ek olarak arkadaşlarla ara da PUBG Mobile ya da TFT atıyoruz. Bunları akıcı oynamak istiyorum. Bu oyunlar için RX 560 yeterli olduğuna kanaat getirmiştik. Fiyatına göre bana da iyi geldi açıkçası. RX 560'ın dahil olduğu bir sistem olursa iyi olur. Daha iyi bir öneriniz olursa açığım.

Yeni konular

Geri
Yukarı