4500 TL sistem toplama

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O kadar da kötü değil.
Ama ben işlemcinin R3 3100 yapılıp 1650Super takılmasından yanayım.
R3 3100 ve 1650 Super ikilisini toplamak istediğimde bütçeyi aştım. Siz bütçeyi aşmadan toplayabiliyorsanız paylaşabilirsiniz.

R3 3100 ve 1650 Super ikilisini toplamak istediğimde bütçeyi aştım. Siz bütçeyi aşmadan toplayabiliyorsanız paylaşabilirsiniz.
Denemeye çalışayım. Yapamazsam buraya yazarım :)
120 GB SSD ve 8 GB RAM ile bir şeyler yaptım.
İşlemci i3 10100.

Denemeye çalışayım. Yapamazsam buraya yazarım :)
120 GB SSD ve 8 GB RAM ile bir şeyler yaptım.
İşlemci i3 10100.

Monitör? Fiyatı ne kadar?

Hocam işte ona karar veremedim. İleride düzgün bir ekran kartı takmak istersek darboğaz olacak, işlemci yükseltmek lazım olacak. Şimdi R5 3600 ve idareten HD 7700 falan takarsak, ileride düzgün bir ekran kartı ihtiyacı olursa güzel bir ekran kartı takarsak nasıl olur sizce?

Hocam işte ona karar veremedim. İleride düzgün bir ekran kartı takmak istersek darboğaz olacak, işlemci yükseltmek lazım olacak. Şimdi R5 3600 ve idareten HD 7700 falan takarsak, ileride düzgün bir ekran kartı ihtiyacı olursa güzel bir ekran kartı takarsak nasıl olur sizce?
Bir de o fikir vardı. HD 7700 teste baktığımda bence 1.5 2 yıl götürebilir, o süre zarfında oyun oynanmayacaksa daha fazla. O da olabilir ki 3600 daha da ileriye dönük olur.

Bir de o fikir vardı. HD 7700 teste baktığımda bence 1.5 2 yıl götürebilir, o süre zarfında oyun oynanmayacaksa daha fazla. O da olabilir ki 3600 daha da ileriye dönük olur.
Uzaktan eğitim, genel kullanım gibi şeylerde ekran kartı önemli değil. Değil mi?
3-4 yıl oyun oynanmadan R5 3600 ve HD 7700 kullanılsa genel kullanımda bilgisayar donar, kasar mı?

Uzaktan eğitim, genel kullanım gibi şeylerde ekran kartı önemli değil. Değil mi?
3-4 yıl oyun oynanmadan R5 3600 ve HD 7700 kullanılsa genel kullanımda bilgisayar donar, kasar mı?
Evet ekran kartı önemli değil. 3-4 yıl için kasacağını sanmam. Kasarsa da her iki parçaya da OC yapılabilir. Ki burada önemli etkenler işlemci ve SSD onlar da iyi seçilenler zaten.

Bu sistem de mantıklı geliyor.
O sistem mantıklı gelmiyor maalesef. İçinde A320 çipsetli bir anakart var, kötü. 1650 kullanılmış. Halbuki çok cüzi bir miktar daha para verip 1650 Super modeli kullanılsa performans artışı çok fazla olacak. Sadece 8 GB RAM kullanılmış. Kasanın hava akışı da iyi değil. Ayrıca kasanın içindeki PSU'ya dair bir bilgi yok. Belki Rampage PSU var. Ayrıca monitöre de güzel bir bütçe kalmıyor. Kısacası mantıklı gelmiyor.

Geri
Yukarı