4500 TL sistem toplama

morose44

Hectopat
Yer
MALATYA
Daha fazla  
Meslek
YAZILIM,PROGRAMLAMA,DONANIM
Herkese merhaba.

Elimde şu an halihazırda kullanmış olduğum sistemimi yenilemek istiyorum.
Sistemim şu şekilde:

• AMD FX 8350 3.5 chz işlemci.
  • ASUS M597 2.0 EVO anakart.
  • Corsair CL 9 4x4X4 DDR3 şeklinde RAM var.
  • AMD Radeon R9 290X Fury 3 GB 384 bit ekran kartı.
  • 2 adet Adata 128 GB ve 240 GB SSD+ 1 TB Seagate barculla hard disk var
  • Corsair CV 550 80 Plus + Power suppy.

Bu sistemde bazı bileşenlerin değişmesi gerektigini düşünüyorum. Bunun için hangi parcalari değişsem daha ıyı olur ve alacağım bileşenler 2. el olacak. Sizin öneriniz nedir?

Sizin yerinizde olsam o bütçeyle yeni bir sokete geçerdim. Yeni bir anakart ve güçlü bir işlemci almanızı öneririm. Ekran kartınız şu an yeterli duruyor. Amd veya Intel hangisini tercih edersiniz? Ona göre birşeyler önerebilirim.
hocam aklim da i7 islemci ve ona gore bi anakarta gecmek var ama xeon islemciler nasil iyi bir performans verirmi
PSU ve Diskler harici değişim gerekli. 2. El bakabilirsiniz zira sıfır bu fiyata toplayamazsınız.
2.el bakcam da nasil bir islemci alsam yada nasil bi sistem toplasam hic bir fikrim yok

hocam aklim da i7 islemci ve ona gore bi anakarta gecmek var ama xeon islemciler nasil iyi bir performans verirmi

2.el bakcam da nasil bir islemci alsam yada nasil bi sistem toplasam hic bir fikrim yok
Örneğin; RX550 veya rx460, Ryzen5 1600 af, xpg adata 8gb 3200 mhz ram, b450m s2h anakart.
Bu söylediğim parçalarda ortalama 4k tl ediyor.

Örneğin; RX550 veya rx460, Ryzen5 1600 af, xpg adata 8gb 3200 mhz ram, b450m s2h anakart.
Bu söylediğim parçalarda ortalama 4k tl ediyor.
amd işlemci yerine intel sistem baksak hocam hangisini önerirsin
Hocam söylediğiniz ekran kartları çöp arkadaşın ekran kartı bu kartlara fark atıyor zaten bence ekran kartı dursun.
ekran kartım artık guncelleme almıyor hocam en son geçtigimiz mayıs da aldı son güncellemesini onunda değişmesi lazım 2000 tl ye alıcıbuldum satsam mı?

amd işlemci yerine intel sistem baksak hocam hangisini önerirsin

ekran kartım artık guncelleme almıyor hocam en son geçtigimiz mayıs da aldı son güncellemesini onunda değişmesi lazım 2000 tl ye alıcıbuldum satsam mı?
Neden Intel istiyorsunuz? AMD işlemcileri kötü işlemciler değildirler. Ekran kartını o fiyata değilde 2.100 veya 220e bırakmaya çalışın.
Neden Intel istiyorsunuz? AMD işlemcileri kötü işlemciler değildirler. Ekran kartını o fiyata değilde 2.100 veya 220e bırakmaya çalışın.
Ekran kartını satmadan önce daha derin bir araştırma yapabilirsiniz. Ekran kartı stoğu kalmadı ve malum 2. Eller bile uçuk fiyatta. @morose44

Son düzenleme:
Neden Intel istiyorsunuz? AMD işlemcileri kötü işlemciler değildirler. Ekran kartını o fiyata değil de 2.100 veya 220e bırakmaya çalışın.

Ekran kartını satmadan önce daha derin bir araştırma yapabilirsiniz. Ekran kartı stoğu kalmadı ve malum 2. eller bile uçuk fiyatta. @morose44

AMD işlemci istemememin nedeni bana göre stabil calışmıyorlar her oyunda ya da herhangi bir işlemde o yuzden Intel alayım dedim.
Ekran kartı olayına da bir tane GTX 1060 buldum 2200 TL'ye GTX 1070 var aynı yerde ona da 2500 TL diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı