4500 TL sistem toplama

Rifat111

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar artık dayanamıyorum. Bayram için ailemin yanına geldim PC ile. Sonra bayramın 2.günü yine aynı oldu kasadan kokular geliyordu. Ve maalesef 3. kez anakartım yine yandı. Bu sefer daha fazla dayanamadım. Yok anakart almak, yok yeni PSU almak istemedim. Bilgisayarı sattım. Tam tamına 3 anakart fiyatının 1 tanesini ekleyerek 4500 TL'ye sattım PC'yi. Şimdi ise çok pişmanım. Ben PC'yi topladığım zaman dolar 2.6 idi şimdi 3 TL. Aslında o anda sinirlendim ve PC'yi komple sattım. Keşke ekran kartını satmasaydım. 1300 TL idi GTX970 şimdi ise 1500 TL. Neyse arkadaşlar sizden bir şey isteyeceğim. Vatan'dan 4500 TL'lik monitörsüz PC toplamanızı isteyeceğim. Ama öyle böyle bir sistem olsun yine yok şu yandı yok bu yandı derdi istemiyorum. Yardım ederseniz sevinirim. İyi bayramlar.

Bulunduğun bölgede sürekli voltaj oynamaları oluyorsa ve bu oynama aralıkları çok yüksekse PSU kaliteli olsa bile bu tarz sorunları yaşayabilirsin. Sana tavsiyem kesintisiz güç kaynağı olacaktır.
Maxwell serisinde Zotac kendini biraz toparlamış diye düşünüyorum. Isınma ve farklı sorun yaşayanlara hiç denk gelmedim.
1.png

Bulunduğun bölgede sürekli voltaj oynamaları oluyorsa ve bu oynama aralıkları çok yüksekse PSU kaliteli olsa bile bu tarz sorunları yaşayabilirsin. Sana tavsiyem kesintisiz güç kaynağı olacaktır.
Maxwell serisinde Zotac kendini biraz toparlamış diye düşünüyorum. Isınma ve farklı sorun yaşayanlara hiç denk gelmedim.
Eki Görüntüle 106998
Evet bizim bu şehirde haftada 2 defa elektrik kesilir. Sanki 1980'li yıllardayız. Bu arada o kasa ve PSU'yu ben zaten almıştım. Acaba bu sefer farklı bir kasa ve PSU'mu denesek. Bu arada UPS'de eklemişsiniz o nedir ? Bir de 7-9 FPS için GTX980'e o kadar para fazla değil mi bence GTX970 yeter diye düşünüyorum. Sizce ne olabilir ?

Sağlam bir PSU, gelen voltaj oynamalarına, MS ile gidip gelen güç kesintilerinde sistemi koruyacaktır. Bilgisayara güç vermek için Max. verimlilik istiyorsanız eğer +80 sertifikalı bir PSU almak zorundasınız. Ama çok uzun süreli voltaj düşmesi yaşandığında PSU bunu idare edemeyebilir. Çok pahalı bir sistem alacaksanız kesinlikle UPS almalısınız.

Sağlam bir PSU, gelen voltaj oynamalarına, MS ile gidip gelen güç kesintilerinde sistemi koruyacaktır. Bilgisayara güç vermek için Max. verimlilik istiyorsanız eğer +80 sertifikalı bir PSU almak zorundasınız. Ama çok uzun süreli voltaj düşmesi yaşandığında PSU bunu idare edemeyebilir. Çok pahalı bir sistem alacaksanız kesinlikle UPS almalısınız.
Peki GTX980. GTX970 alsak ne olur ?

Arada bir miktar FPS farkı var. Hele fark 4K oyunlarda biraz daha ortaya çıkıyor. Bazı kullanıcılar değmez diyor GTX 980'e ama bence değer. Bazı oyunlarda fark bariz şekilde ortaya çıkıyor.

Aslında ben GTX970 kullanmıştım. Gayette memnun kalmıştım acaba sisteme GTX970 koyup öyle fotoğrafını koyar mısınız ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı