4500 TL'ye 4K Monitör Önerisi

siyah100

Hectopat
Daha çok film, dizi ve video izlerken kullanacağım. 4K yayınları da izlemek istediğim için 4K almak istiyorum. Çok fazla olmasada oyun oynuyorum. Rekabetçi oyun hiç oynamam. Daha çok Witcher, Total War serisi vb. oyunları oynuyorum. Ekran kartım 2070S, AMD 3600 işlemcim var. Fiyat maksimum 5000 olabilir.

Hocam rekabetçi oyun oynamıyorum dediniz ondan dolayı bunu önerebilirim 2k ya çok daha güzel monitörler var ama illaha 4k diyorsanız bu model.
Zaten 4k 144 hz monitörler 7 8 k bandından başlıyor bildiğim.

3.5 k gibi bir monitör var tam 4 k değil böyle birşey var

Son düzenleme:
BenQ EW3270U ve Philips 288E2A ve 276E8VJSB dışında pek mantıklı seçenek yok.

Daha çok film, dizi ve video izlerken kullanacağım. 4K yayınları da izlemek istediğim için 4K almak istiyorum. Çok fazla olmasada oyun oynuyorum. Rekabetçi oyun hiç oynamam. Daha çok Witcher, Total War serisi vb. oyunları oynuyorum. Ekran kartım 2070S, AMD 3600 işlemcim var. Fiyat maksimum 5000 olabilir.

Bence dizi film için 1080p bile yeterlidir. 30" ve üzerinde belki ama 27" monitör de 4k görüntüden çok hoşlanacağını düşünmüyorum. Bence 27" için 2k monitörleri tercih edebilirsin. Zaten 4k yayın izlemiyorsan, izlediğin yayından FHD üzeri bir çözünürlük almayacaksın. Oyunlar için ise 2k oldukça makul.

Bence dizi film için 1080p bile yeterlidir. 30" ve üzerinde belki ama 27" monitör de 4k görüntüden çok hoşlanacağını düşünmüyorum. Bence 27" için 2k monitörleri tercih edebilirsin. Zaten 4k yayın izlemiyorsan, izlediğin yayından FHD üzeri bir çözünürlük almayacaksın. Oyunlar için ise 2k oldukça makul.
Bende arkadaş gibi düşünüyorum 2k ya çok daha iyi seçenekler mevcut.

@maxbilisim @LaMorte 32" almak istiyorum o yüzden daha çok 4K istedim. Eğer 27" alırsam 2K alabilirim. Oyun fazla oynamadığım için önceliklerim arasında değil. Benim için görüntü kalitesi önemli. 2K için hangi monitörleri önerirsiniz?

32" için 4k alabilirsin, ama daha küçük ekran kesinlikle alma.
Ben senin yerinde olsam, sırf film dizi için 4k mini bir tv, yanına da 27" bir monitör alırdım :) İkisinin fiyatının toplamı, büyük ihtimal 4k bir monitöre eşittir yada daha düşük tutabilir.
Tavsiyeleri daha tecrübeli arkadaşlara bırakıyorum, ben samsung G5 kullanıyorum gayet memnunum ama daha iyi paraya daha iyileri mutlaka alınır.

Ben 27" monitörde (2k çözünürlük var), netflix izlerken içine düşecek kadar keyif alıyorum, gayet güzel oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı